Jdi na obsah Jdi na menu
 

knizky1.jpg

Maminka s dcerou si se zájmem pročítají nové knížky.

SOKOLOV - Nové knížky našli pod vánočním stromkem rodiče a jejich děti z Azylového domu v Sokolově. Společně se tak mohou začíst do zajímavých příběhů a trávit tak volný čas nad pěknými knihami. Dospělé zaujaly čtivé romány ze života a děti se zase bavily prohlížením pohádkových knížek plných barevných obrázků. Knihovničku azylového domu se podařilo rozšířit díky projektu ´Pomáhám klikem´, který běží na webovém magazínu DobráVěc.cz s garancí partnera, jímž je internetový obchod knihcentrum.cz.

„Knížky mám ráda a nejvíce mě baví napínavé příběhy,“ svěřila se dvanáctiletá Alžběta, která jako první vzala do ruky publikaci pro začínající čtenáře ze série Ráj poníků. „Knihy jsou vždy skvělým dárkem k Vánocům. Jsme velice rádi, že klientům a jejich dětem můžeme zapůjčit pěkné nové knihy a vést je tak k četbě,“ prohlásila vedoucí Azylového domu v Sokolově Jaromíra Fajtová a současně poděkovala organizátorům projektu ´Pomáhám klikem´.

Ten by však nebylo možné realizovat bez lidí dobré vůle, kteří pomáhají tak, že na webových stránkách takzvaně klikají, čímž navyšují částku o dvacet haléřů, až ji posunou k cílové sumě. Doposud takto ve prospěch azylového domu naklikali přes dva tisíce korun. To znamená, že první balíček knih už v Sokolově dostali a další je ještě čeká.

Z nových knížek se však budou radovat i další. Až skončí aktuální klikačka, nová bude určená pro klienty Domů na půl cesty v Nebanicích a Kynšperku nad Ohří. Také oni se dočkají dárku v podobě zajímavých knižních titulů, které pro ně lidé naklikají. Na začátku je pouhé hnutí prstu a na konci radost z nových knížek.