Jdi na obsah Jdi na menu
 

vyhlaseni1.jpg

Slavnostní vyhlášení anket Osobnost neziskového sektoru a Společnost přátelská rodině.

KARLOVARSKÝ KRAJ – Ve slavnostním duchu se neslo vyhlášení třetího ročníku ankety Osobnost neziskového sektoru v Karlovarském kraji. Ceremoniál se odehrál v prostorách sokolovského kostela sv. Antonína z Padovy a na vítěze čekalo ocenění v podobě skleněné kostky s vyobrazením motivu dobročinnosti, tedy lidské postavy vrhající stín ve tvaru anděla.

Letos cena připadla třem osobnostem – Ivaně Šmerdové z chebské organizace Joker, Karlovi Lokajíčkovi z Místní organizace Svazu důchodců ČR Mariánské Lázně a Robertu Pisárovi ze sokolovské neziskovky Pomoc v nouzi, o.p.s.

Oceněné vybrala porota z dvanácti nominovaných. „Cílem ankety bylo ocenit, povzbudit a podpořit lidi, kteří pracují v neziskovém sektoru, nebo jej významně podporují,“ uvedla za vyhlašovatele ankety Hana Šnajdrová, předsedkyně Asociace nevládních neziskových aktivit Karlovarského kraje. Záštitu převzal náměstek hejtmana Karlovarského kraje Bc. Miloslav Čermák.

vyhlaseni3.jpg

Robert Pisár přebírá ocenění od Hany Šnajdrové.

Součástí akce bylo také vyhlášení vítězů ankety Společnost přátelská rodině. V Karlovarském kraji si toto ocenění vysloužily firmy – Léčebné lázně Jáchymov, PEMATEX ze Svatavy a Profi Pohoda z Lubů u Chebu.

Tradiční kampaň Sítě mateřských center běží již od roku 2004. Zaměřuje se na podporu rodiny v každé životní fázi, tzn. na všechny generace a jejich potřeby.  Aktivity kampaně v posledních letech směřují především k zaměstnavatelům. Důraz je kladen motivaci zaměstnavatelů k uplatňování rovných příležitostí a zavádění opatření pro slaďování rodinného a pracovního života jejich zaměstnanců.

„Metodiku hodnocení s novým názvem Strategie podpory rodiny jako konkurenční výhoda jsme propracovali tak, aby odrážela současné potřeby rodin a zároveň motivovala firmy se přihlásit. Situace na trhu práce se totiž začíná měnit, a tak se zaměstnavatelé budou muset naučit přijímat zaměstnance a zaměstnankyně – obrazně řečeno – i s jejich rodinami, aby se jim podařilo udržet si kvalitní odborníky a odbornice,“ vysvětlila Rut Kolínská, prezidentka Sítě mateřských center a genderová expertka.