Jdi na obsah Jdi na menu
 

prezentace4.jpg

Na setkání v Kynšperku nad Ohří dorazila mimo jiné delegace z Německa.

KYNŠPERK NAD OHŘÍ - Jaké sociální služby poskytuje nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. a pro koho jsou určené. To se počátkem dubna v jednacích prostorách Kynšperského pivovaru dozvěděli účastníci otevřeného setkání, na které byli pozváni zastupitelé města, radní, zástupci škol a členové Svazu postižených civilizačními chorobami. Skupinu vzácných hostů tvořila delegace z Německa, a to misionář Josef Hofbauer, jeho paní manželka Uschi a pan Reiner Harles z nadace Hermann Gutmann Stiftung, dále pak kynšperský starosta Tomáš Svoboda a jeho paní.

Ti všichni se sešli v prostorách Kynšperského pivovaru, kde pro ně Pomoc v nouzi připravila prezentaci svých služeb. Kromě toho se dostalo i na vzájemnou diskuzi týkající budoucnosti a rozvoje sociálních služeb v regionu.

„Pro nás je velice důležité, když vidíme, že se tu daří dobrým aktivitám, které pomáhají potřebným. Naše nadace v období od roku 1994 do současnosti přinesla do regionů Chebsko a Sokolovsko celkem 367 tisíc eur. A musím pochválit, že jeden z nejhezčích projektů, které jsme podpořili, bylo vybudování dílen pro sociálně terapeutické činnosti, kde se dnes vyrábí čokoláda a svíčky,“ prohlásil Josef Hofbauer. „Velice mě těší a děkuji za to, že se pan Tomáš Svoboda stal znovu starostou města. Znám jeho vlastnosti a vím, že umí držet slovo. Je to dobrý člověk. Zároveň také děkuji všem odpovědným lidem z vedení města. Kynšperk se rozvíjí a já tomu rád přihlížím,“ pronesl pochvalně misionář Hofbauer.

prezentace2.jpg

Starosta Tomáš Svoboda se vítá s ředitelem neziskovky Robertem Pisárem.

Na jeho proslov vzápětí reagoval starosta Kynšperka nad Ohří Tomáš Svoboda. „Slova, která zde pan Josef Hofbauer pronesl, mě mile potěšila. Osobně jsem nesmírně rád, že jsem ho již dříve mohl poznat,“ usmál se starosta a pokračoval ve své řeči. „Naše město stárne, a tudíž jsme rádi, že zde máme sociální službu, která je určená právě starším občanům. Tato služba je velice potřebná a jako město ji proto budeme i nadále podporovat,“ doplnil starosta s tím, že působení organizace Pomoc v nouzi ve městě a jeho okolí vítá.

prezentace1.jpg

Prezentaci projektu vedl PR manažer Milan Hloušek.

A jaké sociální služby tedy mohou obyvatelé Kynšperka a ostatních obcí ze strany neziskovky Pomoc v nouzi využívat?

  • Zejména se jedná o Pečovatelskou službu, kterou klienti najdou v Zámečnické ulici 501/7. Určená je lidem, jejichž schopnosti jsou sníženy zejména v oblasti osobní péče a péče o domácnost.
  • Přímo v Kynšperku také sídlí Dům na půl cesty, kde mohou bydlet zletilí klienti zpravidla do 26 let věku, kteří mají za sebou pobyt v dětských domovech, ve výchovných ústavech, v léčebnách či vězeních a chtějí spolupracovat na zlepšení své životní situace.
  • Obyvatelé Kynšperka dále mohou využít služeb Dluhové poradny v Sokolově, která poskytuje odborné sociální poradenství, a to bezplatně! Kancelář se nachází v ulici Jednoty 654 v objektu Úřadu práce.
  • Pokud se člověk dostane do zvlášť tíživé životní situace a zůstane zcela bez střechy nad hlavou, může se obrátit na Azylový dům v ulici Fibichova 852 v Sokolově.
  • Lidé bez domova najdou zázemí také v Nízkoprahovém denním centru v areálu bývalého autobusového nádraží. Zde si mohou vyprat a usušit prádlo, ohřát si stravu, nebo požádat o doprovod a pomoc při jednání s ostatními institucemi.
  • Lidé z regionu mohou s důvěrou navštívit také Intervenční centrum v Sokolově, které nabízí osobní i telefonické konzultace ženám a mužům ohroženým domácím násilím. Středisko se nachází v klidných a bezpečných prostorách v ulici J. K. Tyla 461. Kromě Sokolova fungují další pobočky Intervenčního centra také v Chebu a Karlových Varech.
  • Od října roku 2014 se mohou lidé obracet také na nová Kontaktní místa pro oběti domácího násilí v Kraslicích, Jáchymově a ve Žluticích. Tato tři centra vznikla v rámci projektu ´Bojovníci proti násilí na ženách´, který je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

prezentace5.jpg

Do Kynšperka dorazil také maskot neziskovky - zelený trabík.