Jdi na obsah Jdi na menu
 

predani-seku1.jpg

Zástupci Pomoci v nouzi přebírají symbolický šek na 30 tisíc korun.

SOKOLOVSKO - Výrobu videovizitek o sociálních službách, které poskytuje obecně prospěšná společnost Pomoc v nouzi, podpořila v rámci programu Zaměstnanecké granty Nadace ČEZ. Díky tomu se již brzy veřejnost prostřednictvím krátkých videí dozví, kam se může člověk obrátit, pokud se stane obětí domácího násilí, utápí se dluzích či hledá vhodnou pečovatelskou službu. Nahrávky zároveň ukazují život v azylových domech nebo vysvětlují, komu jsou určené takzvané domy na půl cesty. 

„Většina veřejnosti netuší, že sociální služby jsou nezbytné a jak pestrá a početná je skupina jejich uživatelů. Proto jsme se rozhodli, že necháme natočit krátká videa o naší činnosti a jednotlivých službách. Kombinací slova, obrazu a hudby sdělí videovizitka za pár minut mnohem více a efektivněji, než sáhodlouhé přednášky a jednání,“ vysvětlil Robert Pisár, ředitel Pomoci v nouzi, o.p.s. „Bez finančního přispění štědrého dárce by to ale nebylo možné. Proto jsme rádi, že nás v rámci Zaměstnaneckého grantu podpořila Nadace ČEZ, a to částkou 30 tisíc korun,“ poděkoval Pisár. 

Zásluhu na tom, že peníze putují právě na tento projekt, má Jiřina Horáková, náborová specialistka Skupiny ČEZ, a.s., pracující v Elektrárně Tisová. Při vyhlášení Zaměstnaneckých grantů upozornila právě na činnost Pomoci v nouzi, kterou osobně vnímá jako velice prospěšnou. „Chtěla jsem podpořit dobrou věc, a proto jsem si vybrala tuto organizaci. Již dříve jsem měla možnost navštívit Domy na půl cesty v Nebanicích a Kynšperku nad Ohří, kde jsem viděla, jak se pracuje s klienty, kteří se snaží zapojit do běžného života,“ prohlásila Horáková. 

Sedm videovizitek bude stát celkem 70 tisíc korun, z toho 30 tisíc hradí Nadace ČEZ. První tři videa představí Nízkoprahové denní centrum v Sokolově, domy na půl cesty a Intervenční centrum, které pomáhá obětem domácího násilí. Další videa budou přibývat podle toho, jak se bude dařit organizaci shánět peníze. 

Letos poprvé vyhlásila Nadace ČEZ program Zaměstnanecké granty, aby podpořila ty pracovníky Skupiny ČEZ, kteří se ve svém osobním životě angažují ve veřejně prospěšných činnostech. Nominovat mohli například organizace věnující se práci s dětmi, seniory, hendikepovanými, nebo zájmovým, sportovním či kulturním aktivitám. „Chtěli jsme podpořit loajalitu zaměstnanců a především těm aktivním dát najevo, že o jejich neziskovém angažmá víme a podporujeme jej,“ řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Nezisková organizace si mohla s písemným dobrozdáním konkrétního zaměstnance Skupiny ČEZ podat žádost o podporu až do výše 30 tisíc korun. Z celé České republiky přišlo během pouhých 8 týdnů 253 žádostí o podporu s doporučením zaměstnanců Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ a prvních 107 z nich bylo podpořeno celkovou částkou přes 3 miliony korun.