Jdi na obsah Jdi na menu
 

asociace1.jpg

Ředitel asociace Robert Pisár předává certifikát Lence Antolové. Foto: KÚKK

KYNŠPERK NAD OHŘÍ - Sociální služby v Kynšperku nad Ohří, které jsou příspěvkovou organizací Karlovarského kraje, se staly držitelem certifikace, respektive značky kvality udělované Asociací poskytovatelů sociálních služeb. Zájemci o službu, obyvatelé zařízení a jejich rodinní příslušníci tak mají jistotu, že poskytované služby v oblasti ubytování, stravování, péče, ale třeba i využití volného času jsou na vysoké úrovni.

Certifikace se týkala domova pro seniory a domova se zvláštním režimem. Pro zařízení v Pochlovicích ale nebyla novinkou, prvním hodnocením už prošlo v roce 2015. Po prvním udělení značky probíhá recertifikace po 3 letech a dále každé další 4 roky.

„Do našeho zařízení přijel v květnu tým hodnotitelů na "místní šetření", dodat jsme museli kromě jiného celou řadu dokumentů, jako je domácí řád, provozní předpisy, jídelníčky, nebo místní zpravodaj. V srpnu jsme obdrželi závěrečnou zprávu s hodnocením jednotlivých oblastí. Získali jsme 4 hvězdičky z možných pěti, což znamená, že jsme kvalitu našich služeb úspěšně obhájili,“ vysvětlila ředitelka Sociálních služeb Lenka Antolová.

Pro všechny zaměstnance, kterých je aktuálně 160, příprava na certifikaci znamenala vyšší pracovní nasazení, protože náměty hodnotitelů bylo třeba přenést okamžitě do praxe. „V hodnocení rozhodně není lehké obstát, všechno se posuzuje očima samotného uživatele poskytovaných služeb. Proto si velmi vážím toho, že se Sociálním službám podařilo značku kvality získat. Je to pro nás důkaz, že zařízení neustále pracuje na udržení a zlepšování úrovně služeb pro naše seniory i pro občany, kteří potřebují speciální péči domova se zvláštním režimem. V tomto roce jsme oslovili všechny krajské Domovy po seniory a Domovy se zvláštním režimem, aby si certifikaci nechaly udělat. Do rekonstrukcí těchto domovů a komfortnějšího zázemí pro jejich obyvatele investuje kraj nemalé peníze, proto chceme, aby lidé měli garanci, že v těchto zařízeních najdou skutečně perfektní služby, “ zdůraznil náměstek hejtmanky Petr Kubis.

Zařízení Sociální služby v Pochlovicích má nyní 46 klientů v domově pro seniory, 100 lidí v domově se zvláštním režimem a 5 hendikepovaných v domově pro osoby se zdravotním postižením. Zařízení poskytuje také ambulantní službu, konkrétně odborné sociální poradenství v poradně v Chebu a v Sokolově včetně telefonické krizové pomoci.