Jdi na obsah Jdi na menu
 

 svicka-s-logem-mesta-sokolov1.jpg

 Výrobek na zakázku - svíčka s logem města Sokolov. 

SOKOLOV/KYNŠPERK NAD OHŘÍ – Sto různobarevných svíček si nechalo vyrobit od obecně prospěšné společnosti Pomoci v nouzi město Sokolov. Nakoupené svíce si radnice nenechá pro sebe, ale bude je rozdávat jako dárky při společenských událostech nebo jako pozornost, když na úřad zavítá nějaká oficiální návštěva. Barevné svíčky ve skleněných kalíšcích jsou nejen vkusným prezentem, ale zároveň pěknou propagací města Sokolov. To si totiž přálo, aby na každém kousku bylo zobrazené městské logo, tedy malé ´s´. 

„Jelikož se blíží vánoční svátky, tak jsme chtěli jako město pořídit drobné dárky pro různé příležitosti a svíčky se nám zdály jako dobrý nápad. Mně osobně se na nich nejvíce líbí, jak pěkně na nich vyniká naše městské logo,“ uvedl místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček. 

Svíčky z parafínu, včelího nebo palmového vosku vyrábějí klienti Pomoci v nouzi, kteří žijí v Domech na půl cesty v Kynšperku nad Ohří a Nebanicích. Hotové výrobky pak prodávají v Kocábce, v obchodě s bižuterií a dárkovými předměty v centru Kynšperka nad Ohří. Právě tady se klienti učí komunikovat se zákazníky a získávají zkušenosti z běžného pracovního procesu. „Tím, že u nás lidé nakupují, dělají vlastně dvojí radost. Nejprve nám a našim klientům a následně svým blízkým, když jim dárek z našeho obchůdku dávají,“ prohlásil vedoucí domů na půl cesty Ondřej Žák. „Za veškeré utržené peníze opět nakupujeme další materiál nebo investujeme do rozvoje výroby,“ poznamenal Žák. 

Kromě svíček se Kocábka zaměřuje i na prodej dekoračních výrobků ze dřeva, náušnic, náramků, náhrdelníků, hedvábných šátků, kravat, polštářků, pytlíků na bylinky a růženců. „Zboží nabízíme prostřednictvím internetového E-shopu nebo přímo na různých trzích a charitativních akcích,“ vyjmenoval Žák aktivity, které pomáhají s prodejem zboží z dílny neziskové organizace Pomoc v nouzi. 

Příští měsíc čeká Kocábku předvánoční Jarmark radosti, který se uskuteční v sobotu 7. prosince v prostorách Vyšší odborné školy v Chebu. Ke svému prodejnímu stánku tu bude zvát od 10 do 16.30 hodin. Další odbyt svých výrobků mohou klienti očekávat 12. prosince během vánočních trhů v Elektrárně Tisová, jež se konají na podporu neziskových organizací v regionu.