Jdi na obsah Jdi na menu
 

ksbirka1.jpg

Do sbírky se zapojila armáda dobrovolníků po celé České republice.

KARLOVARSKÝ KRAJ/ČR - Necelých 60 tun potravin a drogistického zboží darovali zákazníci v rámci prvního ročníku potravinové sbírky, kterou v sobotu uspořádala společnost Kaufland ve spolupráci s Federací potravinových bank. Například v Karlovarském kraji to bylo 1 761 kilogramů. Již v těchto dnech se zásoby začínají distribuovat do charitativních organizací po celé České republice.

Sbírka proběhla ve všech 129 prodejnách řetězce, kde mohli lidé nakoupit a následně darovat hlavně trvanlivé výrobky. Darované potraviny a drogistické zboží putují lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.

„Byli jsme velmi mile překvapeni tím, kolik lidí se zúčastnilo a bylo ochotno udělat malý nákup pro velkou věc. Děkujeme všem zákazníkům, kteří svým nákupem přispěli. I přesto, že se jednalo teprve o první ročník naší sbírky, podařilo se vybrat úctyhodných 60 tun potravin a drogistického zboží. V příštím roce bychom si přáli na tento úspěch navázat,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland Česká republika.

Nakupující nejčastěji darovali těstoviny, mouku, cukr a konzervy. Pro řadu lidí představuje tato forma daru významnou pomoc v těžké životní či finanční situaci. „Pro organizace zabývající se pomocí lidem v nouzi je podobná sbírka velkou podporou. Potraviny, jsou tou nejrychlejší a nejúčinnější pomocí, kterou mohou lidem v nouzi poskytnout,“ vysvětluje Veronika Láchová, ředitelka Federace potravinových bank.

„Díky sbírce se nám dostalo nových zásob mléka, těstovin, masových konzerv a polévek, zkrátka potravin, kterých bývá obvykle nedostatek,“ reaguje Milan Hloušek, ředitel Potravinové banky Karlovarského kraje.

Darování potravin představuje pro společnost dlouhodobou a kontinuální pomoc. Od ledna 2018 jsou do darování potravin zapojeny všechny prodejny Kaufland a za půl roku spolupráce společnost darovala potravinovým bankám přes 120 tun potravin. K-potravinová sbírka představuje rozšíření této spolupráce. Vybrané zboží ze sobotní akce bude rozděleno mezi více než 600 konkrétních dobročinných organizací, které pomáhají matkám samoživitelkám, opuštěným dětem nebo seniorům a rodinám v tíživé životní situaci. Jsou jimi například Armáda spásy, azylové domy, oblastní charity a zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Sobotní sbírky se zúčastnilo přes tisíc dobrovolníků potravinových bank. Společnost Kaufland výtěžek ze sbírky doplní o drogistické zboží a další chybějící produkty.