Jdi na obsah Jdi na menu
 

 fotbal3.jpg

 Fotbalový turnaj byl plný soubojů. O napívané momenty tak nebyla nouze.

NEBANICE/SOKOLOV - Přátelský fotbalový turnaj, při kterém nešlo ani tak o body, jako o zábavu a zážitek ze hry, se uskutečnil v rámci sobotního Dne otevřených dveří v Domě na půl cesty v Nebanicích. Do hry se zapojily čtyři týmy složené z pracovníků, klientů a přátel obecně prospěšné společnosti Pomoc v nouzi, Chráněného bydlení Sokolov, sociálního podniku Srdce a čin, obyvatel Nebanic a hostů ze Sokolova. Při sestavování mančaftů se nehledělo na věk, míru fotbalového nadání, ani zda člověk vůbec vydrží s dechem celé utkání. Za míčem na trávník mohl zkrátka vyběhnout každý, kdo měl zrovna chuť do hry a nebál se občasných pádů. 

Největší podpory fanoušků se při zápase těšilo družstvo místních. „Nebanice do toho, Nebanice do toho,“ volaly ze všech sil Nebanické děti a mávaly na své kamarády. Právě malí fotbalisté byli velkým překvapením celého turnaje. Po trávníku běhaly jako o život a urputně se pouštěly do všech soubojů o míč. Skvělé výkony předváděli také klienti domu na půl cesty a chráněného bydlení. „Někteří hráči předváděly s balónem až neskutečné divy a sázely do branky soupeřů jeden gól za druhým. Myslím si, že pro obecenstvo to musela být skvělá podívaná,“ prohlásil PR manažer Srdce a čin Milan Hloušek.

Poklonu protihráčům složil také místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček, který si oblékl dres, nazul sportovní boty a nastoupil za své město jako kapitán týmu. „Musím smeknout, opravdu nám to nandali. Soupeři byli rychlí a hráli hlavou. Spousta kluků běhala jako vítr, takže jim nebylo možné vůbec stačit,“ řekl uznale Sedláček. 

 fotbal1.jpg

Z prvního místa se nakonec radovali Nebaničtí. A gratulace byly zasloužené.

Celkové výsledky ukázaly, že na zápas se nejlépe připravili Nebaničtí. „Jsem rád, že jsme vyhráli. Dobře jsme si zakopali,“ radoval se 8letý Marek z Nebanic, který hraje za FK Baník Sokolov. Druhé místo vybojovalo družstvo chráněného bydlení, třetí pozici uhájil tým Pomoci v nouzi a čtvrtí skončili hráči sokolovského mančaftu. „Prohru uznáváme. Konkurence byla lepší,“ usmál se místostarosta Sedláček. 

 

Výsledky fotbalového turnaje v Nebanicích:

1. Nebanice
2. Chráněné bydlení Sokolov, o.s.
3. Pomoc v nouzi, o.p.s.
4. Sokolov