Jdi na obsah Jdi na menu
 

Karlovarský kraj podpořil činnost potravinové banky

6. 12. 2017

kk_logo_ps2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Finanční částkou ve výši čtyřicet devět tisíc korun podpořil v tomto roce Karlovarský kraj činnost a provoz Potravinové banky Karlovarského kraje z.s. Díky příspěvku se může nezisková organizace věnovat svému poslání, čímž je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. A co zajímavého se aktuálně v potravinové bance děje? Zejména je potřeba uvést, že se jí podařilo rozšířit centrální sklad v Sokolově. Vedle toho pořizuje nové vozidlo s chlazením pro přepravu darovaných potravin.

„Automobil již máme objednaný. Dostat bychom ho měli ještě v letošním roce. Pro nás to bude velký vánoční dárek, který nám značně usnadní distribuci potravin. Navíc se nám tím i rozšíří darovaný sortiment. Nově budeme moci brát i větší množství ovoce, zeleniny, uzenin nebo mléčných výrobků,“ vysvětlil Hloušek potřebu nového vozidla.

Cílem potravinové banky je získávat zdarma přebytky produkce zemědělského i potravinářského průmyslu nebo neprodejné, ale poživatelné potraviny. Navíc shromaždovat zboží při veřejných sbírkách potravin v supermarketech či ve školách.

„Tyto potraviny jsou pak dále bezplatně distribuovány jiným sdružením bojujícím proti hladu. Jedná se o neziskové či charitativní organizace provozující například azylové domy, noclehárny nebo domovy pokojného stáří,“ vysvětlil ředitel s tím, že potraviny putují právě lidem z Karlovarského kraje.

Peníze na provoz a vybavení získává organizace i od měst z našeho kraje. Letos se dočkala podpory ze strany města Chodova, Kraslic a Karlových Varů. V minulosti finančně pomohl i Karlovarský kraj, Cheb, Ostrov, Rotava nebo Aš.

Potravinovou banku Karlovarského kraje založily v roce 2015 dobročinné organizace s dlouholetou působností v našem regionu – Farní charity, Armáda spásy a Pomoc v nouzi, o.p.s.

Činnost a provoz Potravinové banky Karlovarského kraje z.s. finančně podpořil Karlovarský kraj.

www.kr-karlovarsky.cz; www.zivykraj.cz

Milan Hloušek, ředitel Potravinové banky Karlovarského kraje z.s.