Jdi na obsah Jdi na menu
 

Potravinová banka děkuje městu Karlovy Vary za podporu

20. 10. 2017

kv_logo_rgb1.jpgPotravinová banka Karlovarského kraje z.s. děkuje Statutárnímu městu Karlovy Vary za finanční podporu ve výši 80000 Kč, kterou využívá na činnost letošním roce. Díky příspěvku se může nezisková organizace věnovat svému poslání, čímž je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. A co zajímavého se aktuálně v potravinové bance děje? Zejména je potřeba uvést, že se jí podařilo rozšířit centrální sklad v Sokolově. Vedle toho pořizuje nové vozidlo s chlazením pro přepravu darovaných potravin.

„Automobil již máme objednaný. Dostat bychom ho měli ještě v letošním roce. Pro nás to bude velký vánoční dárek, který nám značně usnadní distribuci potravin. Navíc se nám tím i rozšíří darovaný sortiment. Nově budeme moci brát i větší množství ovoce, zeleniny, uzenin nebo mléčných výrobků,“ vysvětlil Hloušek potřebu nového vozidla.

Cílem potravinové banky je získávat zdarma přebytky produkce zemědělského i potravinářského průmyslu nebo neprodejné, ale poživatelné potraviny. Navíc shromaždovat zboží při veřejných sbírkách potravin v supermarketech či ve školách.

„Tyto potraviny jsou pak dále bezplatně distribuovány jiným sdružením bojujícím proti hladu. Jedná se o neziskové či charitativní organizace provozující například azylové domy, noclehárny nebo domovy pokojného stáří,“ vysvětlil ředitel s tím, že potraviny putují také k lidem pocházející z města Karlovy Vary.

Peníze na provoz a vybavení získává organizace také od dalších měst z našeho kraje. Letos se dočkala podpory ze strany města Chodova, Kraslic a Karlových Varů. V minulosti finančně pomohl také Karlovarský kraj, Cheb, Ostrov, Rotava nebo Aš.

Potravinovou banku Karlovarského kraje založily v roce 2015 dobročinné organizace s dlouholetou působností v našem regionu – Farní charity, Armáda spásy a Pomoc v nouzi, o.p.s.

Milan Hloušek, ředitel Potravinové banky Karlovarského kraje z.s.