Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zprávy ze Saska

Příspěvky

Krušné hory čtou! Literární putování odstartovalo

24. 6. 2018

cteni2.jpgSASKO/KRUŠNÉ HORY – Již druhé detektivní literární putování po Krušných horách odstartovalo v saském městě Marienberg.

 

Na vánoční trhy do Lipska lze vyrazit i vlakem

4. 12. 2017

lipsko2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ/LIPSKO - Magická adventní atmosféra a fascinující kulisy historického centra vábí každoročně návštěvníky do Lipska na jeden z nejkrásnějších vánočních trhů v Německu.

 

Povídky z Krušnohoří putují po obou stranách hranice

8. 7. 2017

putovani2.jpgKRUŠNÉ HORY/SCHWARZENBERG - Česko-německé literární hudební putování odstartovalo v pátek na zámku Schwarzenberg v Sasku.

 

EgroNet je ještě výhodnější pro rodinné cestování

14. 12. 2015

zwickau2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ/SASKO - Ještě atraktivnější pro rodiny a malé skupiny je od neděle 13. prosince 2015 přeshraniční dopravní systém EgroNet, který přichází s novým jízdním řádem.

 

Staré nádraží se změnilo v rozkvetlou zahradu

17. 4. 2015

zahrada11.jpgOELSNITZ/ERZGEBIRGE - Tisíce květin, nové stromy, keře, cesty, pěšinky a herní prvky zdobí bývalé nákladní vlakové nádraží v partnerském městě v Německu Oelsnitz/Erzgebirge.

 

Poblíž Schönecku vznikne stanice horských kol

16. 5. 2014

kolopriroda2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ/SASKO – Osm projektů z Karlovarského kraje získalo dotaci z programu na podporu přeshraniční spolupráce ČR – Svobodný stát Sasko ve výši 300 tisíc eur.

 

Turisté lákají na tradiční Klingenthalský pochod

11. 5. 2013

klingenthal6.jpgKLINGENTHAL – Jubilejní 30. Klingenthalský pochod a 8. Vogtlandský běh by si neměli nechat ujít příznivci pěších túr a sportování v přírodě. Program je letos skutečně velice pestrý a je rozplánovaný od 7. do 9. června.

 

Vychutnejte si výhled z rozhledny na Aschbergu

28. 3. 2013

aschbergubytovna3.jpgBUBLAVA/ASCHBERG – Chcete se hezky projít, nakouknout k našim německým sousedům a ještě si vychutnat kouzelný výhled do hornaté krajiny prostoupené horskými lesy? Tak se někdy vydejte z Bublavy přes hraniční čáru k rozhledně na nedalekém Aschbergu. 

 

Historie Zwoty je spjatá s výrobou harmonik

28. 3. 2013

zwotahotel2.jpgZWOTA – Pokud vás zajímá historie pohraničí a výroba hudebních nástrojů s jazýčky, navštivte obec Zwota. Její centrum se nachází zhruba 2,5 kilometru od hraničního přechodu Kraslice – Klingenthal. 

 

Čeští skokané na lyžích se představí za hranicemi

12. 2. 2012

arena2.jpgKLINGENTHAL - Koudelka a spol. budou v Klingenthalu bojovat o 2,5 milionu korun.