Jdi na obsah Jdi na menu
 

putovani1.jpg

Jeden z autorů Ralf Alex Fichter při autogramiádě (vpravo).

KRUŠNÉ HORY/SCHWARZENBERG - Česko-německé literární hudební putování odstartovalo v pátek na zámku Schwarzenberg v Sasku. V rámci slavnostního zahájení organizátoři představili novou knihu "Stíny nad Krušnými horami", která je souborem krátkých povídek českých a saských spisovatelů s nádechem krušnohorského tajemna.

Ve dvojjazyčné publikaci nabízí pět českých a šest německých autorů ty nejzajímavější příběhy z oblasti Krušných hor. Současnost se prolíná s minulostí, realita každodenního života s dávnými pověstmi, putování kouzelnou krajinou končí nezřídka zločinem.

Knihu si mohli zájemci na místě zakoupit a nechat si ji podepsat od přítomných autorů. Vedle toho na akci došlo také ke čtení vybraných textů. Návštěvníci tak mohli slyšet například povídku "Kalich smrti" od Ralfa Alexe Fichtnera nebo "Záhadného muže s pelerínou" od Radky Janků.

Knihu vydala a akci pořádala Nadace St. Joachim.

Další putování zamíří 15. července do pensionu U pašeráka v Suché u Jáchymova. Tady v rámci čtení zazní Jáchymovská pověst o čarovném kvítku autora Jaroslava Ochece.

putovani3.jpg

Slavností přestavení nové knihy Stíny nad Krušnými horami.