Jdi na obsah Jdi na menu
 

zahrada1.jpg

Finální úpravy záhonů před zahájením výstavy. Foto 3x: Martin Polák

OELSNITZ/ERZGEBIRGE - Tisíce květin, nové stromy, keře, cesty, pěšinky a herní prvky zdobí bývalé nákladní vlakové nádraží v partnerském městě v Německu Oelsnitz/Erzgebirge. V těchto dnech tam finišují přípravy na zahájení velké krajinné výstavy.

Zahradní festival, jak organizátoři akci také nazývají, začíná 25. dubna a potrvá až do 11. října 2015. Návštěvníci se mohou těšit na nezvyklou podívanou, která je výsledkem zhruba dvouleté práce řady firem. Ty zcela zásadně přestavěly překladové nádraží na jedinečný přírodní areál. Jen na výsadbu bylo použito 180 000 cibulek květin.

Kromě zmíněných lákadel v prostorách bývalého kolejiště nechybí dětská hřiště, zahrádkářský trh, pódium pro kulturní akce, rybníky a květinová hala, kde se odehraje celkem 16 výstav ze všech oblastí světa rostlin a zahradnictví. K vidění budou mimo jiné i expozice orchidejí, fuchsií a dalších exotických a domácích květin. K občerstvení je připraveno několik malých restaurací s kulinářskými lahůdkami.

zahrada2.jpg

Největší atrakce výstavy těsně před dokončením.

Že se jedná o bývalé nádraží, návštěvníkům připomene prototyp příměstského vlaku, který kvůli své nestabilitě nikdy do ostrého provozu nevyjel. Vyrobeno bylo prý jen pět kusů, jeden z toho je k vidění právě v Oelsnitz/Erzgebirge. Nepojízdný vlak má jednou sloužit veřejnosti jako kavárna.

Vedení chodovské radnice nyní jedná o možnosti vypravit z Chodova na výstavu do partnerského města několik autobusů.

zahrada3.jpg

Prototyp příměstského vlaku, který se na koleje už nevrátí.