Jdi na obsah Jdi na menu
 

 klingenthal1.jpg

Klingenthal a jeho okolí se bude začátkem června hemžit turisty.

KLINGENTHAL – Jubilejní 30. Klingenthalský pochod a 8. Vogtlandský běh by si neměli nechat ujít příznivci pěších túr a sportování v přírodě. Právě pro ně je určená velká turistická akce nabízející řadu poznávacích tras v okolí Klingenthalu v okrese Vogtland. Program je letos skutečně velice pestrý a je rozplánovaný od 7. do 9. června.

Pátek 7. června

klingenthal4.jpg10 až 16 hodin - Odborný seminář Turistika – Trasy - Workshop
Místo konání: Restaurace Zum Walfisch, Klingenthaler Str. 48, Zwota.

16 až 19 hodin - Pozdní registrace, vydávání startovních balíčků
Místo konání: Pořadatelský stan – Vogtland Arena Klingenthal.

16 až 19 hodin - Rodinný zábavný program 
Možnost prohlídky skokanského můstku.
Místo konání: Pořadatelský stan – Vogtland Arena Klingenthal.

17 hodin - Přednáška Bez limitů – Jak dosáhnout svého cíle
Přednáší extrémní sportovec a hudebník Joey Kelly.
Místo konání: Pořadatelský stan – Vogtland Arena Klingenthal.

Sobota 8. června

6:15 až 12 hodin - Pozdní registrace, vydávání startovních balíčků
Místo konání: Pořadatelský stan – Vogtland Arena Klingenthal.

6:15 až 17:30 - Vedené pěší tématické trasy, vedené pěší rodinné trasy, vedené Nordic Walking trasy, nevedené pěší značené trasy, geocaching, běžecké trasy (včetně půlmaratonu), Nordic Walking s časomírou.ozdní registrace, vydávání startovních balíčků
Místo konání: Pořadatelský stan – Vogtland Arena Klingenthal.


6:15 až 17:30 - Vedené pěší tématické trasy, vedené pěší rodinné trasy, vedené Nordic Walking trasy, nevedené pěší značené trasy, geocaching, běžecké trasy (včetně půlmaratonu), Nordic Walking s časomírou.

8 – 19 hodin - Rodinný zábavný program a tržiště
Možnost prohlídky skokanského můstku.
Místo konání: Pořadatelský stan – Vogtland Arena Klingenthal.

15 hodin - Oslavy 5. Saského dne turistiky

Proslovy, nástup vlajkonošů, předání štafety, Vystoupení hudebníků: Eberhard Hertel, Christian Gebhardt, Městský orchestr Klingenthal, Die Lachtaler a André, Selina a Loreen, Harmonikářští vrabčáci z Klingenthalu.
Místo konání: Pořadatelský stan – Vogtland Arena Klingenthal.

Neděle 9. června

9:30 až 14 hodin - Vedené tématické pěší trasy
Podrobný rozpis jednotlivých pochodů.

Přehled tématických tras

Sobota 8. června - Pěší putování/Nordic Walking/Geocaching

Trasa 1 - Putování do návštěvnického dolu Schneckenstein, 10 km * 6 hodin * vedená tématická trasa
Tato trasa nabídne to nejzajímavější z hornické činnosti ve Vogtlandu, známé především nálezy topasů. Vyvrcholením túry bude prohlídka dolu a výstup na topasovou skálu. Sraz účastníků: 8:30 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 2 - Putování za minerály a na Topasovou skálu, 9 km * 5 hodin * vedená tématická trasa
Navštívíte legendární a jedinečnou topasovou skálu a Mineralogické centrum (muzeum). Každý účastník obdrží na památku malý topas! Sraz účastníků: 9:00 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 3 - Putování bez hranic, 18 km * 7-8 hodin * vedená tématická trasa
Trasa vede z Aschbergu přes Bublavu, Olověný vrch do Kraslic. Od zkušených průvodců se dozvíte něco málo o historii Střední Evropy. Sraz účastníků: 8:45 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 4 - Skrz historii Klingenthalu, 10 km * 6 hodin * vedená tématická trasa
Tato okružní trasa vede panoramatickou cestou s krásnými výhledy na město Klingenthal. Dovede nás do centra města, kde bude možnost prohlédnout si kostel „Zum Friedenfürsten“ a Hudební a sportovní muzeum. Sraz účastníků: 9:15 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 5 - Světoví mistři ve výrobě harmonik, 12 km * 6 hodin * vedená tématická trasa
Již 161 let se v hudebním městě Klingenthalu vyrábějí tahací a foukací harmoniky. Tato trasa vás zavede do nejstarší manufaktury na výrobu harmonik, Harmona s.r.o. Podívejte se, jak se z více než 2000 dílů zrodí tahací harmonika! Sraz účastníků: 9:00 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 6 - Volání harmoniky, 10 km * 5 hodin * vedená tématická trasa
Společné putování se spolkem „Živá foukací harmonika“ do nejstarší a stále funkční manufaktury na výrobu foukacích harmonik SEYDEL a synové. Poznáte celý proces výroby foukacích harmonik. Sraz účastníků: 9:30 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 7 - Putování za skokanskými můstky, 16km * 7 hodin * vedená tématická trasa
Tato trasa vede po stopách světových a olympijských mistrů zimních sportů. Navštívíte historická a současná sportovní centra, kde sportovci trénovali či trénují. Běžkařskou trasou se dostanete k bývalému legendárnímu Velkému skokanskému můstku v Aschbergu. Sraz účastníků: 8:30 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 8 - Do Zwoty - vesnice ochotníků, 14 km * 7 hodin * vedená tématická trasa
Putováním hlubokými lesy přes Schwarzberg se dozvíte zajímavosti o historii těžby zlata, stříbra a chodu hamrů. Projdete se místem, kde stálo lesní divadlo a v „divadelní“ obci Zwota bude pro vás připraveno divadelní představení. Sraz účastníků: 8:30 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 9 - Putování s lesníkem, 8 km * 5 hodin * vedená tématická trasa

Putování s lesníkem, který bude vyprávět o lesním hospodaření. Naštívíte přírodní rezervaci Goldberg. Sraz účastníků: 10:00 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 10 - Přírodní park Vogtland/Krušnohoří, 13 km * 6 hodin * vedená tématická trasa
Zažijte bezprostředně úsilí při ochraně přírody. Navštívíte přírodní rezervaci Goldberg či těžební haldy u Topasové skály. Sraz účastníků: 9:00 Vogtland Arena u startovního oblouku.

klingenthal3.jpg

Trasa 11 - Po stopách plavení dříví, 12 km * 6 hodin * vedená tématická trasa
Na tomto putování se dozvíte o 400 let starém vogtlandském systému plavebních kanálů. Trasa vede do „První německé plavební vesnice“ Muldenberg, do restaurace „Flösserstube“ a plavebního parku. Zpátky se projdete po hrázi přehrady na pitnou vodu Muldenberg. Jedná se o nejdelší hráz v Německu, postavenou dle systému prof. Intzeho (stejný projekt měla Protržená hráz v Desné). Sraz účastníků: 9:00 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 12 - Klingenthalské kostely s ekumenickou bohoslužbou, 17 km * 7 hodin * vedená tématická trasa
Putování po Panoramatické vogtlandské cestě a Klingenthalské panoramatické cestě přes čtyři klingenthalské kostely. V 13:30 proběhne v kostele v Klingenthalu-Brunndöbra ekumenická bohoslužba. Sraz účastníků: 8:00 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 13 - Malé rodinné putování od kostela v Brunndöbra, 3 km * 1 hodina * vedená tématická trasa
Po ukončení bohoslužby v 14:00 v kostele Brunndöbra odstartuje rodinné putování na rodinnou slavnost. Sraz účastníků: 14:00 Luteránský kostel Brunndöbra.

Trasa 14 - Mystický Aschberg, 16 km * 7 hodin * vedená tématická trasa
Vydejte se s námi přes Mittelberg na mystický Aschberg - 936 m vysokou špičatou horu – symbol Klingenthalska. Trasa pokračuje přes Glashütte, Flossteich, Radonový pramen k aschbergskému skokanskému můstku. Zpátky pak přes Flossgraben, Wettinplatz a Goldberg. Sraz účastníků: 8:30 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 15 - Jak chutná Vogtland, 11 km * 6 hodin * vedená tématická trasa
Putujte s námi a ochutnejte tradiční vogtlandskou kuchyni v hotelu a restauraci Zum Postillion. Sraz účastníků: 8:30 Vogtland Arena u startovního oblouku.

 

Přehled pěších tras/Nordic Walking

Trasa 16 - Klingenthalské rodinné putování, 8 km * 4 hodiny * vedená trasa
Toto zážitkové putování pro každého nabízí alternativu k dlouhým trasám. Účastníci budou rozděleni do skupin podle svých fyzických schopností, aby se jim ve skupině příjemně pochodovalo. Trasa vede přes Klingenthal. Kontrolní stanoviště bude u Zooparku (Tierpark). Sraz účastníků: Vogtland Arena u startovního oblouku. Čas startu: Trasa 16a v 8:30, Trasa 16b v 9:00, Trasa 16c v 9:30, Trasa 16d 10:00, Trasa16 e v 11:30.

Trasa 17 - Nordic Walking přes hory a doly, 14 km * 5 hodin * vedená Nordic walking trasa
Trasa vede přes Forstwinkel, Mittelberg, bývalý skokanský můstek Aschberg k romatickému Steinbachu. Po vystoupání na vyhlídku Schneckenstein budete odměněni nádherným panoramatickým výhledem. Sraz účastníků: 9:30 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Geocaching

Trasa 18 - Geocaching pro začátečníky, 6 km * 5 hodin * vedená trasa
Souřadnice pokladů obdržíte na startu. Budou Vás doprovázet zkušení ´kačeři´. Sraz účastníků: 10:00 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 19 - Individuální Geocaching, 6km * do 5 hodin * nevedená trasa
Souřadnice pokladů obdržíte na startu. Sraz účastníků: 8:00 až 10:00 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Nevedené pěší trasy

Trasa 20 - Okolo Brunndöbra, 12 km * 4 hodiny * nevedená trasa
Vogtland Arena – Zechenbachweg – Forstwinkel – Königsplatz– Steinfels – Tierpark – Kontrola Sportgymnasium – Meiselteich – Huth – Dürrenbachweg – Steinfels – Siedlerstraße – Vogtland Arena.
Start: 7:00 až 10:00 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 21 - Do Zwoty, 16 km * 5 hodin * nevedená trasa
Vogtland Arena – Neue Wiesen – Drei Bächel – Alte Kottenheider Straße – Schwarzberg – Herrenberg – Kontrola Zwota Theaterdorf – Erlbacher Straße – Jägerstraße – An der Huth – Dürrenbachsportplatz - Meiselteich – Kontrola Sportgymnasium – Tierpark – Alberthöhe – Brunndöbra – Vogtland Arena.
Start: 7:00 až 10:00 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 22 - Po Klingenthalské panoramatické cestě: Körnerberg -Klingenthal - Zwota, 22 km * 7 hodin * nevedená trasa
Vogtland Arena – Zechenbachweg – Forstwinkel – Königsplatz – Zum Postillion– Pudelmütz– Obere Dreihöf– Kontrola Kamerun – Körnerberg – Zur Alm – Klingenthal Zentrum – Bartelsberg – Döhlerwald – Kontrola Zwota Theaterdorf – Herrenberg – Huth – Meiselteich – Kontrola Sportgymnasium – Tierpark – Alberthöhe – Dürrenbachweg – Steinfels – Siedlerstraße – Vogtland Arena.
Start: 7:00 až 10:00 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 23 - Po Klingenthalské panoramatické cestě: Mühlleiten - Aschberg - Klingenthal, 23 km* 7 hodin * nevedená trasa
Vogtland Arena – Zechenbachweg – Forstwinkel – Mittelberg– Kielfl oßgraben – Kontrola Mühlleithen – Glashütte – Aschberg – Waldgut – Kammweg – Pudelmütz – Obere Dreihöf – Kontrollpunkt Kamerun - Körnerberg – Zur Alm – Klingenthal Marktplatz – Kontrola Sportgymnasium – Tierpark – Alberthöhe – Brunndöbra – Vogtland Arena. Start: 7:00 až 10:00 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 24 - Kompletní Klingenthalská panoramatická cesta, 32 km * 9 hodin * nevedená trasa
Tato certifikovaná okružní trasa nabízí nádherné výhledy a náročnou turistiku. Start: 7:00 až 8:30 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Trasa 25 - Panoramatická padesátka, 50 km * do 11 hodin * nevedená trasa
Start: 7:00 až 10:00 Vogtland Arena u startovního oblouku.

Neděle 9. června

klingenthal5.jpgPochody - Vedené tématické trasy v okolí

Trasa 26 - Nádherné hory a doly v okolí Zwoty, 10 km * 4 hodiny * vedená trasa
Na procházce si užijete hluboké lesy, krásná panoramata, idylická lesní jezera a dotknete se historie. Členové spolku Heimatverein Zwota e.V. Vás provedou historickými památkami a po stopách po zaniklé těžbě a zpracování rud. Start: 10:00 hodin Zwota, turistické parkoviště u rybníku ´Walfischteich´.

Trasa 27 - Hudební panoramatická túra mezi Erlbachem a Markneukirchen, 12km * 4 hodiny * vedená trasa
Užijte si výlet s dvěma lehkými výstupy s krásnými výhledy na Erlbach a Markneukirchen. Členové horského turistického spolku z Erlbachu Vás dále zavedou do prodejny a muzea hudebních nástrojů. Start: 10:00 hodin Erlbach, Marktplatz.

Trasa 28 - Aktivně údolím zvonů, 10km * 4 hodiny * vedená
Členové spolku Topaz vás provedou údolím řeky Mulda do údolí řeky Grosse Pyra. V Morgenröthe navštívíte vysokou pec bývalé slévárny. Přes Zinnberg a Wildbahn dojtete k Německému muzeu kosmických letů. Zpátky se můžete vrátit vláčkem „Wernesgrüner Schienen-Express“ po vlečce nebo pěšky (2,5 km) přes pramen radonové minerálky. Start: 9:30 hodin Muldenhammer, ve čtvrti Jägersgrün na nádraží.

Trasa 29 - Grünbach – kamenné bohatství, cesta po Kamenné stezce, 9 km * 3 hodiny
Výlet pořádaný spolkem Grünbach e.V. vede přes Grünbach, Gesenstein kolem Černého kamene (Schwarzen Stein) a Spirálového kamene (Wendelstein) přes čtvrť Oberwinn s hezkými výhledy na Treuen. Návrat přes legendami opředené místo Siehdichfür k Pfannenstiehl . Start: 9:30 hodin Grünbach, parkoviště u ´Skihütte´.

Sobota 8. června

Běh

10.00 hodin - Mini běh - Pro děti od 3 do 5 let, Jedno kolečko po doskočišti u skokanského můstku, bez měření času
10.20 hodin - Bambini běh I - Pro děti od 6 do 7 let, trať cca 700 m
10.40 hodin - Bambini běh II - Pro děti od 8 do 9 let, trať cca 700 m
11.00 hodin - 2 km Školní běh
11.30 hodin - 2 km Veřejný běh
12.00 hodin - Půlmaraton
12.10 hodin - 10 km běh
12.20 hodin - 5 km běh
Od 11:30 postupné vyhlašování výsledků

Rodinné slavnosti a tržiště u skokanského můstku
- pátek, 7. června 2013, 16-19 hodin, sobota, 8. června 2013, 8-19 hodin

Zábava pro malé i velké: dětský kolotoč, skákací hrad, umělá lezecká stěna, dětský tvůrčí stan, ADAC parkúr na kolech, motokáry pro děti od 6 do 12 let (s výukou dopravních předpisů), dětské líčení, stánek s popcornem, biatlon s laserovou puškou, vogtlandské kulinářské speciality, stánky s výbavou pro turistiku, běhání a zdraví, stánky informačních center, stánek se suvenýry Jedno srdce pro Vogtlandsko.