Jdi na obsah Jdi na menu
 

Přírodní skvosty

Příspěvky

Začala nejrozsáhlejší obnova rašeliniště v Krušných horách

10. 8. 2018

raseliniste2.jpgKRUŠNÉ HORY – Přirozenou tvorbu rašeliny obnovují Lesy České republiky na 66 hektarech Perninského rašeliniště v Krušných horách při silnici z Perninku do Abertam na Karlovarsku.

 

Tetřívků ubývá, lesníci upravují horské biotopy

21. 6. 2016

tetrev2.jpgKRUŠNÉ HORY - Desítky kusů tetřívka obecného zmizely během posledních deseti let z Krušných a Jizerských hor i Krkonoš.

 

Objevte bohatství opuštěného lomu v Ryžovně

11. 6. 2015

ryzovna2.jpgRYŽOVNA – Na komentovanou odpolední vycházku územím přírodní rezervace Ryžovna u Božího Daru na Karlovarsku se mohou vypravit lidé ve čtvrtek 18. června 2015.

 

Vypravte se za kynžvartskými kyselkami

29. 5. 2015

LÁZNĚ KYNŽVART - kyselka2.jpgNedaleko Lázní Kynžvart na Chebsku se veřejnosti na jaře znovu otevřela naučná stezka příznačně pojmenovaná Za kynžvartskými kyselkami, na níž můžete ochutnat minerální prameny – takzvaný Kančí, Jezevčí nebo Liščí.

 

Oslavy významného jubilea Slavkovského lesa se blíží

24. 8. 2014

kladska2.jpgSLAVKOVSKÝ LES - Letošní rok se nese v duchu 40. výročí vzniku Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les na Kladské. Oslavy se uskuteční ve čtvrtek 4. září 2014 převážně ve venkovním prostoru osady Kladská nedaleko Mariánských Lázní a je připraven pestrý program na celé odpoledne.

 

Přírodní památku Čertkus obletují desítky druhů motýlů

30. 4. 2014

priroda3.jpgSLAVKOVSKÝ LES - Od ledna letošního roku je ve Slavkovském lese o jedno maloplošně chráněné území navíc. Vyhlásila ji Správa CHKO Slavkovský les nedaleko Horního Kramolína na Tepelsku a nese název Čertkus.

 

Velikonoční rybník je domovem vzácných obojživelníků a vážek

24. 4. 2014

zaba11.jpgSLAVKOVSKÝ LES - Od letošních velikonoc je ve Slavkovském lese o jednu rezervaci navíc. Lokalita je domovem vzácných druhů obojživelníků a vážek, má rozlohu 1,75 ha a je chráněna v kategorii ´přírodní památka´.

 

Dům přírody v Kladské přibližuje krásy Slavkovského lesa

16. 6. 2013

kladska2.jpgSLAVKOVSKÝ LES – Slavnostního otevření se dočkal Dům přírody Slavkovského lesa v Kladské na Chebsku. Jeho náplní je přibližovat poutavou formou krásy zdejší přírody. 

 

Chodovský potok bude opět chránit přírodní rašeliniště

14. 5. 2013

potok2.jpgJINDŘICHOVICE - V zájmu záchrany cenných přírodních rašelinišť v Krušných horách nyní Lesy České republiky (LČR) intenzivně pracují na revitalizaci koryta Chodovského potoka, a to ve skoro tříkilometrovém úseku mezi osadou Mezihorská až k prameništi jižně od obce Jindřichovice.  

 

Rolavská vrchoviště jsou národní přírodní rezervací

19. 9. 2012

rolava2.jpgROLAVA/PŘEBUZ - Nová národní přírodní rezervace s označením Rolavská vrchoviště přibyla v Karlovarském kraji. Zvláště chráněné území se rozkládá v Krušných horách při severní hranici našeho kraje se Saskem, v katastrálních územích Přebuz, Rolava a Chaloupky.