Jdi na obsah Jdi na menu
 

Přírodní skvosty

Příspěvky

Rekonstrukce rybníka prospěla krajině, rostlinám i živočichům

13. 11. 2020

foto2.jpgBEČOV NAD TEPLOU – Třetí Bečovský rybník zrekonstruovaly na Karlovarsku Lesy České republiky. Rybník nyní zadrží vodu, což prospěje okolním lesům i mnoha druhům chráněných rostlin a živočichů.

 

Rudenská luční prameniště se stanou přírodní památkou

15. 3. 2020

rudne2.jpgRUDNÉ/ VYSOKÁ PEC - Seznam přírodních památek na území našeho regionu bude opět o něco bohatší. Na základě nařízení Rady Karlovarského kraje do něj nově přibydou Rudenská luční prameniště nedaleko Vysoké Pece na Karlovarsku.

 

Štola Johannes se opět otevírá veřejnosti

25. 4. 2019

johanes3.jpgBOŽÍ DAR - S podzemím unikátní historické štoly Johannes na Zlatém Kopci u Božího Daru na Karlovarsku se opět po osmi měsících bude moci seznámit i široká veřejnost. Důlní dílo se veřejnosti otevře 27. dubna 2019.

 

Začala nejrozsáhlejší obnova rašeliniště v Krušných horách

10. 8. 2018

raseliniste2.jpgKRUŠNÉ HORY – Přirozenou tvorbu rašeliny obnovují Lesy České republiky na 66 hektarech Perninského rašeliniště v Krušných horách při silnici z Perninku do Abertam na Karlovarsku.

 

Tetřívků ubývá, lesníci upravují horské biotopy

21. 6. 2016

tetrev2.jpgKRUŠNÉ HORY - Desítky kusů tetřívka obecného zmizely během posledních deseti let z Krušných a Jizerských hor i Krkonoš.

 

Objevte bohatství opuštěného lomu v Ryžovně

11. 6. 2015

ryzovna2.jpgRYŽOVNA – Na komentovanou odpolední vycházku územím přírodní rezervace Ryžovna u Božího Daru na Karlovarsku se mohou vypravit lidé ve čtvrtek 18. června 2015.

 

Vypravte se za kynžvartskými kyselkami

29. 5. 2015

LÁZNĚ KYNŽVART - kyselka2.jpgNedaleko Lázní Kynžvart na Chebsku se veřejnosti na jaře znovu otevřela naučná stezka příznačně pojmenovaná Za kynžvartskými kyselkami, na níž můžete ochutnat minerální prameny – takzvaný Kančí, Jezevčí nebo Liščí.

 

Oslavy významného jubilea Slavkovského lesa se blíží

24. 8. 2014

kladska2.jpgSLAVKOVSKÝ LES - Letošní rok se nese v duchu 40. výročí vzniku Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les na Kladské. Oslavy se uskuteční ve čtvrtek 4. září 2014 převážně ve venkovním prostoru osady Kladská nedaleko Mariánských Lázní a je připraven pestrý program na celé odpoledne.

 

Přírodní památku Čertkus obletují desítky druhů motýlů

30. 4. 2014

priroda3.jpgSLAVKOVSKÝ LES - Od ledna letošního roku je ve Slavkovském lese o jedno maloplošně chráněné území navíc. Vyhlásila ji Správa CHKO Slavkovský les nedaleko Horního Kramolína na Tepelsku a nese název Čertkus.

 

Velikonoční rybník je domovem vzácných obojživelníků a vážek

24. 4. 2014

zaba11.jpgSLAVKOVSKÝ LES - Od letošních velikonoc je ve Slavkovském lese o jednu rezervaci navíc. Lokalita je domovem vzácných druhů obojživelníků a vážek, má rozlohu 1,75 ha a je chráněna v kategorii ´přírodní památka´.