Jdi na obsah Jdi na menu
 

kladska1.jpg

 Účastníky oslav čeká volný vstup do Domu přírody Slavkovského lesa.

SLAVKOVSKÝ LES - Letošní rok se nese v duchu 40. výročí vzniku Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les na Kladské. Oslavy se uskuteční ve čtvrtek 4. září 2014 převážně ve venkovním prostoru osady Kladská nedaleko Mariánských Lázní a je připraven pestrý program na celé odpoledne. Vedoucí CHKO Slavkovský les Jindřich Horáček k tomu říká: „Jako dárek našim spolupracovníkům, příznivcům i návštěvníkům chceme dát netradiční oslavu v překrásném přírodním prostředí Kladské s velkým překvapením na závěr.“

Na odpoledne je připraven bohatý program pro děti i dospělé. Akce bude zahájena ve 14:30 prvním kolem krátkých exkurzí do blízkého okolí Kladské s průvodcem (druhé kolo je v plánu o hodinu později v 15:30) a volným vstupem do Domu přírody Slavkovského lesa se speciálním programem k 40. výročí. Děti se mohou těšit na stopovací kvíz za pokladem Kladských rašelinišť a hraní her s tématikou lesa a přírody. „V průběhu celého odpoledne se budete mít možnost občerstvit při poslechu jazzových melodií mariánskolázeňského Australana Petera Maca,“ uvádí Jana Rolková z CHKO Slavkovský les.

Program vyvrcholí v 17:15, kdy budou oceněni zakladatelé CHKO Slavkovský les. Poté dojde na křest speciálního čísla časopisu Arnika k 40. výročí. Na závěr akce je připraveno překvapení v podobě hudebního vystoupení skupiny Ivan Hlas Trio. Vstup na akci je zdarma. „Doporučujeme vzít si vhodné oblečení a obuv do terénu. Akce se koná za každého počasí,“ doplňuje Rolková.

Na akci se může veřejnost dopravit linkovým autobusem (odjezd z Mariánských Lázní v 13:55), vlastním automobilem či jiným vlastním dopravním prostředkem. Dále je zdarma zajištěn autobus z Mariánských Lázní na Kladskou (odjezd 14:00 a 15:30) a zpět (odjezd 19:30). V tomto případě je vhodné si do 2. 9. 2014 rezervovat místo na kontaktním e-mailu: jana.rolkova@nature.cz.