Jdi na obsah Jdi na menu
 

Turistické cíle

Příspěvky

Hornický spolek Solles zpřístupnil vyhlídku Chodaublick

19. 8. 2014

chodaublick2.jpgCHODOV/TATROVICE - První návštěvníky přivítala v srpnu obnovená přírodní vyhlídka Chodaublick. Zapomenuté místo na skalním výběžku, odkud je nádherný rozhled na Chodov a jeho okolí, zpřístupnil Hornický spolek Solles.

 

Nová stezka láká za poznáním středověkého dolování

10. 4. 2014

stezka_hrebeny6.jpgHŘEBENY – Stále více výletníků si nachází cestu do Hřeben, aby si prohlédli hrad Hartenberg a propátrali okolní lesy a čarokrásné údolí řeky Ohře. Nyní se navíc mohou vydat na dobrodužnou výpravu za geologií, mineralogií a poznáním středověkého dolování olověných rud.

 

Důl Jeroným si na podzim prohlédly první skupinky turistů

7. 11. 2013

exkurze_jeronym4.jpgČISTÁ – Svoji návštěvnickou premiéru si na přelomu září a října odbyl středověký důl Jeroným v zaniklé obci Čistá u Podstrání. Vůbec poprvé sem správci této unikátní hornické památky přivedli skupinky platících turistů. Během 14 dnů jich bylo 320. 

 

Vydejte se za vůní poctivé řemeslné práce

28. 10. 2013

cesta_moser111.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Za vůní poctivé řemeslné práce a dlouholetou tradicí velkolepých českých značek proslavených po celém světě se mohou vypravit turisté v Karlovarském kraji.

 

Bývalá městská jatka se rozšíří o novou expozici

15. 10. 2013

jatka2.jpgKRASLICE – Unikátní architektonickou památkou připomínající historický odkaz a zašlou slávu průmyslového rozmachu v příhraničním regionu se může pyšnit město Kraslice. Na jeho jižním okraji se nachází areál bývalých městských jatek postavený v letech 1903 a 1904 podle projektu Antona Möllera.

 

Naučná stezka vede krásnou přírodou i hornickou minulostí

22. 7. 2013

stezka2a.jpgOLOVÍ – Po naučné stezce okolím města Oloví se mohou vypravit lidé, kteří vyhledávají krásnou přírodu, pěší túry a lákají je pěkné výhledy do krajiny. Přesně to je čeká, když se vydají po trase začínající u kašny v blízkosti kostela sv. Archanděla Michaela.

 

Nový obrazový průvodce zavede výletníky k popravištím

22. 6. 2013

mucirna2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Unikátní průvodce po památkách hrdelního soudnictví má vzniknout v Karlovarském kraji. Cílem projektu je zhodnotit a pro cestovní ruch zpopularizovat jedinečné památky podobného typu nalézající se na území našeho regionu.

 

Vstupte do světa fabrik, čeká vás množství zážitků

28. 5. 2013

porcelanka2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Do světa fabrik v Karlovarském kraji mohou vstoupit turisté a každý, koho zajímá historie a současná výroba porcelánu, skla a světoznámého likéru Becherovka.  

 

Vysoký kámen je skvostnou přírodní dominantou

10. 2. 2013

stein2.jpgVYSOKÝ KÁMEN - Malebná krajina sevřená krušnohorskými lesy se rozprostírá v okolí malé vesnice nesoucí název Kostelní. Turistům je tato oblast, v těsné blízkosti státní hranice s Německem, známá především díky přírodní památce Vysoký kámen.  

 

Vydejte se po stopách uranového hornictví

1. 2. 2013

uran2.jpgHORNÍ SLAVKOV – Novou naučnou stezku si mohou projít lidé v okolí Horního Slavkova. Nese název Po stopách uranového hornictví ´Uranová Golgota´ a pozorní výletníci si na ní dozvědí spoustu zajímavostí týkající se historie těžby.