Jdi na obsah Jdi na menu
 

Turistické cíle

Příspěvky

Kamenné a smírčí kříže na Sokolovsku

5. 9. 2012

kamen2.jpgSOKOLOVSKO – Kromě velkého množství kostelů a kapliček oplývá Sokolovsko také řadou drobných památek. Mezi ty nejpozoruhodnější bezesporu patří smírčí kříže.

 

Čtyřicet kaplí a kapliček Sokolovska

18. 5. 2012

akaple2.jpgSOKOLOVSKO – Mnohdy malé, nenápadné památky. Někdy plné lesku, jindy zapomenuté a nahlodané zubem času. Takové jsou kaple a kapličky na Sokolovsku.

 

Jan Becher Muzeum láká na novou expozici

6. 4. 2012

becherovka2.jpgKARLOVY VARY - Až si uděláte výlet do karlovarského kraje v jakémkoli ročním období, nezapomeňte se zastavit v Jan Becher Muzeu.

 

Chloubou muzea v Krásně je parní těžní stroj

1. 4. 2012

muzeum7.jpgKRÁSNO – Stále něco nového se snaží turistům nabízet Hornické muzeum Krásno (Schönfeld). Návštěvníci ho naleznou v prostoru historického cínového dolu Vilém.

 

Hrad Hartenberg je otevřený po celý rok

26. 2. 2012

nadvori-hradu-hartenberg2.jpgHŘEBENY – V jakémkoli ročním období je možné vyrazit na hrad Hartenberg v Hřebenech. A to i zimě.

 

Centrum Kynšperka dýchá historií

22. 2. 2012

kynsperk2.jpgKYNŠPERK NAD OHŘÍ – Při poznávání Sokolovska by turista jistě neměl minout Kynšperk nad Ohří. Už samotný název napovídá, co je pro město typické.

 

Horní Slavkov je bohatý na historii i památky

3. 2. 2012

kopie---slavkov1.jpgHORNÍ SLAVKOV – Bohatou historií se může chlubit město Horní Slavkov. Navíc má řadu skvostných památek.

 

Poznejte krásu rozhleden

24. 1. 2012

hard2.jpgSOKOLOVSKO - Karlovarský kraj je krajem rozhleden. Řada vyhlídkových věží je i na Sokolovsku.

 

Spousta chodeb dolu Jeroným stále čeká na probádání

14. 1. 2012

dul-jeronym2mm.jpgČISTÁ - Koho zajímá historie hornictví, měl by se cestou ze Sokolova do Krásna zastavit v místech zaniklé obce Čistá, kde se nachází středověký cínový důl Jeroným.

 

Podél řeky Ohře do Svatošských skal

14. 1. 2012

na-kole4mm.jpgSOKOLOVSKO – Podniknout příjemný výlet na kole a přitom poznat zajímavé památky a přírodní unikáty. To slibuje trasa ze Sokolova, přes Královské Poříčí, Loket a dál na Svatošské skály.