Jdi na obsah Jdi na menu
 

Turistické cíle

Příspěvky

Prohlídky štoly Johannes začínají 25. května

22. 5. 2020

johannes22.jpgBOŽÍ DAR - S podzemím unikátní historické štoly Johannes na Zlatém Kopci u Božího Daru na Karlovarsku se opět po osmi měsících bude moci seznámit i široká veřejnost. Od pondělí 25. května zde začnou pravidelné prohlídky.

 

Na dovolenou v Česku by mohly vyrazit až dvě třetiny Čechů

15. 4. 2020

dovolena2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ/ČR - Téměř dvě třetiny populace Česka pravděpodobně vyrazí na letošní letní dovolenou nebo výlet po České republice, zhruba pětina již nyní ví, že v létě nikam nepojede. Vyplývá to z on-line průzkumu, který pro agenturu CzechTourism zpracovala společnost IPSOS.

 

Obnova trati Krásný Jez – Chodov může oživit turismus

24. 2. 2020

most2.jpgSOKOLOVSKO - Uzavřenou železniční trať Krásný Jez – Chodov by rádi vrátili do života chodovští zastupitelé. Ti její obnovu a zprovoznění na svém únorovém jednání jednoznačně podpořili.

 

Návštěvnické centrum Thun 1794 se těší velké oblibě

2. 7. 2018

skolicka2.jpgNOVÁ ROLE - Návštěvnické centrum Thun 1794 v Nové Roli na Karlovarsku bylo skromně otevřeno v roce 2013. Společně s Porcelánovou školičkou se postupně mění v nový hit v karlovarském regionu.

 

Poutní areál je novou národní kulturní památkou

4. 2. 2018

chlum_kostel2.jpgCHLUM SVATÉ MAŘÍ – Poutní areál Chlum Svaté Maří s kostelem Nanebevzetí Panny Marie a sv. Máří Magdalény se stal novou národní kulturní památkou v Karlovarském kraji.

 

Seriál o našem kraji se těší velkému zájmu diváků

17. 11. 2017

loket_hrad2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Poznávat přírodní krásy a úžasné památky našeho regionu mohou lidé i v rámci nového cestovatelského seriálu, který realizuje Karlovarský kraj ve spolupráci se společností Seznam.cz.

 

Hornický spolek Solles představil Bílou paní

16. 8. 2016

bila_pani2.jpgCHODOV - Přibližně po dvou letech usilovné práce představil veřejnosti chodovský hornický spolek Solles obnovený portál a okolí štoly Bílá paní u Chodova. Sobotní akce spojené s požehnáním místa se zúčastnily desítky hostů.

 

Zapojte se do turistické soutěže Karlův kraj

5. 6. 2016

soutez_loket2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ -  Turistickou soutěž s názvem „Karlův kraj“ vyhlašuje u příležitosti oslav 700. výročí narození Karla IV. Karlovarský kraj ve spolupráci s Pouličním divadlem Viktora Braunreitera.

 

Čtyřicet metrů pod zemí se otevřela štola Johannes

22. 5. 2015

johannes11.jpgBOŽÍ DAR - Štola Johannes vyhloubená v 16. století v lesích na Zlatém Kopci u Božího Daru na Karlovarsku byla letos v květnu zpřístupněna veřejnosti.

 

Kmotra Aleše Cibulku výhled z nové rozhledny nadchnul

1. 9. 2014

cibulka2.jpgOLOVÍ – Ani deštivé počasí neodradilo natěšené výletníky, aby se poslední prázdninový den vypravili na slavnostní otevření rozhledny Cibulka u Oloví. Chtěli být u historického okamžiku, kdy se na vrchol věže podívají první návštěvníci.