Jdi na obsah Jdi na menu
 

Turistické cíle

Příspěvky

Návštěvnické centrum Thun 1794 se těší velké oblibě

2. 7. 2018

skolicka2.jpgNOVÁ ROLE - Návštěvnické centrum Thun 1794 v Nové Roli na Karlovarsku bylo skromně otevřeno v roce 2013. Společně s Porcelánovou školičkou se postupně mění v nový hit v karlovarském regionu.

 

Poutní areál je novou národní kulturní památkou

4. 2. 2018

chlum_kostel2.jpgCHLUM SVATÉ MAŘÍ – Poutní areál Chlum Svaté Maří s kostelem Nanebevzetí Panny Marie a sv. Máří Magdalény se stal novou národní kulturní památkou v Karlovarském kraji.

 

Seriál o našem kraji se těší velkému zájmu diváků

17. 11. 2017

loket_hrad2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Poznávat přírodní krásy a úžasné památky našeho regionu mohou lidé i v rámci nového cestovatelského seriálu, který realizuje Karlovarský kraj ve spolupráci se společností Seznam.cz.

 

Hornický spolek Solles představil Bílou paní

16. 8. 2016

bila_pani2.jpgCHODOV - Přibližně po dvou letech usilovné práce představil veřejnosti chodovský hornický spolek Solles obnovený portál a okolí štoly Bílá paní u Chodova. Sobotní akce spojené s požehnáním místa se zúčastnily desítky hostů.

 

Zapojte se do turistické soutěže Karlův kraj

5. 6. 2016

soutez_loket2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ -  Turistickou soutěž s názvem „Karlův kraj“ vyhlašuje u příležitosti oslav 700. výročí narození Karla IV. Karlovarský kraj ve spolupráci s Pouličním divadlem Viktora Braunreitera.

 

Čtyřicet metrů pod zemí se otevřela štola Johannes

22. 5. 2015

johannes11.jpgBOŽÍ DAR - Štola Johannes vyhloubená v 16. století v lesích na Zlatém Kopci u Božího Daru na Karlovarsku byla letos v květnu zpřístupněna veřejnosti.

 

Kmotra Aleše Cibulku výhled z nové rozhledny nadchnul

1. 9. 2014

cibulka2.jpgOLOVÍ – Ani deštivé počasí neodradilo natěšené výletníky, aby se poslední prázdninový den vypravili na slavnostní otevření rozhledny Cibulka u Oloví. Chtěli být u historického okamžiku, kdy se na vrchol věže podívají první návštěvníci.

 

Hornický spolek Solles zpřístupnil vyhlídku Chodaublick

19. 8. 2014

chodaublick2.jpgCHODOV/TATROVICE - První návštěvníky přivítala v srpnu obnovená přírodní vyhlídka Chodaublick. Zapomenuté místo na skalním výběžku, odkud je nádherný rozhled na Chodov a jeho okolí, zpřístupnil Hornický spolek Solles.

 

Nová stezka láká za poznáním středověkého dolování

10. 4. 2014

stezka_hrebeny6.jpgHŘEBENY – Stále více výletníků si nachází cestu do Hřeben, aby si prohlédli hrad Hartenberg a propátrali okolní lesy a čarokrásné údolí řeky Ohře. Nyní se navíc mohou vydat na dobrodužnou výpravu za geologií, mineralogií a poznáním středověkého dolování olověných rud.

 

Důl Jeroným si na podzim prohlédly první skupinky turistů

7. 11. 2013

exkurze_jeronym4.jpgČISTÁ – Svoji návštěvnickou premiéru si na přelomu září a října odbyl středověký důl Jeroným v zaniklé obci Čistá u Podstrání. Vůbec poprvé sem správci této unikátní hornické památky přivedli skupinky platících turistů. Během 14 dnů jich bylo 320.