Jdi na obsah Jdi na menu
 

  chodaublick1.jpg

 Dřevěné posezení na skalním výběžku. Foto: Martin Polák

CHODOV/TATROVICE - První návštěvníky přivítala v srpnu obnovená přírodní vyhlídka Chodaublick. Zapomenuté místo na skalním výběžku, odkud je nádherný rozhled na Chodov a jeho okolí, zpřístupnil Hornický spolek Solles. Akci podpořilo Město Chodov a Česko-německý fond budoucnosti. Členové spolku ho v minulých týdnech postupně zbavili všudypřítomného náletu, pařezů, listí a dalšího nepořádku. V místě postavili také příjemné posezení.

Vyhlídka leží nedaleko Tatrovic na Liščím kopci, v dobách minulých bývala častým cílem nedělních výletů. Po roce 1945 a po vysídlení však upadl Chodaublick téměř v úplné zapomnění. Pozornosti se místu opět dostalo až po dlouhých letech, kdy ho připomněli chodovští rodáci, kteří dnes žijí v Německu. Slavnostní představení znovuzrozené vyhlídky se konalo v sobotu 9. srpna.

A jak se tam dostanete? Kousek nad tatrovickou radnicí je rozcestník, který vás nasměruje na polní cestu. Po žluté značce přibližně po 1,5 kilometru pak dojdete do cíle. Přímo u vyhlídky je informační cedule se základními údaji.