Jdi na obsah Jdi na menu
 

becherovka1.jpg

 

Přesná rekonstrukce degustační místnosti, která se nazývala sladká komůrka.

KARLOVY VARY - Až si uděláte výlet do karlovarského kraje v jakémkoli ročním období, nezapomeňte se zastavit v Jan Becher Muzeu, jehož expozice vám nabídne interaktivní a neotřelý pohled do 205leté historie i současnosti proslulého bylinného likéru – Becherovky.
Muzeum se nachází v bývalé továrně Becherovky, kterou nechal postavit v roce 1867 Jan Becher. Budova prošla během dvou století několika úpravami, které pokračují i v současnosti. Díky nově zrekonstruovaným sklepním prostorům mají návštěvníci možnost projít se místy, která spojuje slavný Becherovod, nasát vůni Becherovky v místnostech pod kamennými klenbami a obdivovat krásu a trvanlivost původních sudů s nezaměnitelným kryptogramem rodiny Becherů.

Co nového v roce 2012

Muzeum dlouhodobě patří k nejnavštěvovanějším turistickým atrakcím v Karlových Varech. V roce 2011 jej navštívilo přes 60 tisíc návštěvníků z celého světa. Interaktivní expozice byla vybudována tak, aby návštěvníci postupně prošli historií Becherovky a současně se seznámili i s jednotlivými fázemi výroby – od míchání bylin přes digeraci až po stáčení likéru a jeho expedici.
Sklepní prostory se dočkaly renovace, aby zde mohla vzniknout stylová expozice. K vidění je zde nový model historické podoby továrny věrně zobrazující, jak výroba ke konci 20. století probíhala. Dále je zde degustační místnost z dob Jana Bechera. Jde o unikátní a přesnou rekonstrukci původní místnosti, která se nazývala Das süsse Löchl, tedy sladká komůrka. Její vznik se datuje někdy do období okolo roku 1865. Rodina Becherů ji využívala pro soukromé degustace při setkání s nejbližšími přáteli.

Turisté mohou nakouknout také do laboratoře Dr. Christiana Frobriga. Spojení této osoby a rodiny Becherů je stejně jako receptura obestřeno tajemstvím. Doktor, původem z Anglie, který do Karlových Varů přijel jako doprovod říšského hraběte Maxmiliána Petenberga von Mietingena, údajně při svém odjezdu z lázeňského města zanechal Josefovi Becherovi recept na elixír života. Původní podoba této záhadné postavy se nedochovala, a proto je k návštěvníkům expozice otočen zády. Člověk tak může jen odhadovat, jak asi vypadal.
Své místo zde má též maketa stáčecí linky, jejíž součástí je i slavný Becherovod. Ten dříve spojoval všechny sklepní a výrobní prostory továrny a dopravovala se jím veškerá produkce likéru.

becherovka3.jpgPozorný návštěvník si všimne sudu s originálním kryptogramem z roku 1901, který nebyl dosud rozluštěn. Ani jedna z posledních majitelek továrny z rodiny Becherů, Hedda Becherová, nevěděla, co přesně znamená, ačkoli rodinu Becherů vždy obklopoval a byl používán například i na jejich osobních věcech.
Je známou skutečností, že receptura Becherovky je již přes 205 let přísně tajná. Vždy se předávala pouze potomkům v rodině Jana Bechera a v novodobé historii ji vždy znají pouze dva lidé z nejužšího vedení společnosti Jan Becher – Karlovarská Becherovka. I když lidé ve zrenovovaných sklepech uvidí směs bylin a možná dokáží rozpoznat dvě či tři nejvýraznější z nich, celé složení směsi a poměry mezi bylinami zůstanou i nadále přísně utajeny. Na konci roku 2012 bude dokončena další etapa rekonstrukce a otevřena nová prodejna Becherovky a výdej vstupenek pro návštěvníky muzea.

Muzeum je otevřeno každý den od 9 do 17 hodin. Prohlídky jsou určené jednotlivcům i skupinám hned v několika jazycích - češtině, angličtině, němčině a ruštině.

Tajemství výroby Becherovky

Většina z přibližně dvou desítek bylin v Becherovce je pečlivě vybírána od prověřených dodavatelů ze vzdálených zemí a kontinentů, část je naopak výhradně místních. Směs se podle tajné receptury mísí stejně už od roku 1807. Poté se vkládá do plátěných pytlů a putuje  k digeraci, což je speciální druh macerace bylin v koncentrovaném alkoholu za využití speciálního teplotního režimu. Vzniklý digerát se smíchá s ostatními ingrediencemi na takzvaný koncentrát, který je připraven pro několikatýdenní proces zrání. Při něm dochází ideálnímu spojení všech komponentů. Hotový koncentrát je následně smíchán s posledními  ingrediencemi - pitnou karlovarskou vodou a přírodním cukrem. Poté následuje proces filtrace a vymražování, který pomůže zajistit stabilní zcela průzračný vzhled.