Jdi na obsah Jdi na menu
 

ohen1.jpgSOKOLOV – Veselé pálení čarodějnic pořádá ve středu 30. dubna Azylový dům v Sokolově. Zábavná akce spojená s dětským programem, prodejem kulinářských výtvorů klientů a večerním opékáním vuřtů je určená pro širokou veřejnost. Vstup je pro všechny zdarma.

„Budeme velice rádi, když přijde co nejvíce lidí. Pro děti máme připravené různé hry a soutěže. Každé dítko navíc dostane zdarma špekáček na opečení. U velkého ohně pak společně oslavíme příchod jara, kdy za hlasitého povzbuzování spálíme škaredou čarodějnici,“ přiblížila chystaný program Jaromíra Fajtová, vedoucí Azylového domu v Sokolově.

Valpružina noc je prastarý lidový zvyk a jeden z největších pohanských svátků. Ve městech i na vesnicích plápolají ohně, k nebesům se tyčí májky a lidé napjatě čekají, co zvláštního jim magická noc přinese. „Kdo se chce připojit k naší slavnosti, může přijít v 15 hodin k azylovému domu na Šenvertu, odkud bude vycházet lampiónový průvod. Společně dojdeme na nedalekou zahradu, kde už bude připravené skromné posezení a ochutnávka delikates od našich klientů. Sama se moc těším na výborný guláš, grilované sýry nebo nadýchané domácí moučníky,“ vyjmenovala nabídku pochutin Fajtová.

Filipojakubská vatra vzplane v 17.30 hodin. „Vysoké ohně mají sice podle tradice sloužit na ochranu proti čarodějnicím, pokud ale nějaké dorazí, rádi je u nás přivítáme. Trasa od azylového domu až na zahradu bude značená fábory, takže se nikdo nemusí bát, že by po cestě zabloudil,“ poznamenala vedoucí.