Jdi na obsah Jdi na menu
 

motyl-1.jpg

Finále benefičního večera, předání symbolického šeku s celkovou částkou 38 000 korun.

SOKOLOV - Úžasných třicet osm tisíc korun vynesl benefiční Koncert pro Motýla, který ve spolupráci s MDK Sokolov uspořádala nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Celková suma se skládá z daru od Pomoci v nouzi, zaměstnanecké sbírky, výtěžku z dražby fotografií cestovatelky Karolíny Trskové a příspěvků od návštěvníků koncertu. Získané finanční prostředky putují ve prospěch Domácího hospice Motýl, jenž za peníze pořídí infuzní pumpu a nový oxygenerátor, což je přenosný kyslíkový koncentrátor usnadňující dýchání.

„Hospic vznikl v letošním roce a funguje díky sponzorům a dárcům, kteří jsou mnohdy ochotni přispět i nemalou částkou. Také vám bych chtěla moc poděkovat za to, že jste na koncert přišli a podpořili tak naši činnost,“ pronesla směrem k publiku Kateřina Trnková, ředitelka občanského sdružení Střípky, které je zřizovatelem mobilního hospice Motýl.

Vstup na koncert pro Motýla byl zdarma. Kdo však chtěl, mohl libovolnou částkou podpořit finanční sbírku a udělat tak dobrý skutek. Na místě se vybralo úctyhodných 8 500 korun. K tomu ještě přibylo 10 200 korun z dražby velkoformátových fotografií, které k prodeji nezištně věnovala cestovatelka a fotografka Karolína Trsková. Významnou částkou přispěla také samotná Pomoc v nouzi. „Na jednání správní rady jsme se rozhodli, že hospici věnujeme finanční obnos ve výši 10 000 korun. Když došlo na hlasování, tak nikdo z nás nezapochyboval a všichni jsme byli jednoznačně pro,“ prohlásil Theodor Rajdl, člen správní rady Pomoci v nouzi.

motyl-3.jpg

Kdo chtěl, mohl libovolnou částkou podpořit finanční sbírku.

Jasný vzkaz vyslali také zaměstnanci neziskovky, kteří na podporu hospice mezi sebou vybrali 9 300 korun. „Dovolte mi, abych vám složil velkou poklonu. Za sebe chci poděkovat celé vaší společnosti Pomoc v nouzi, jelikož vím, že pomoc nemáte pouze v názvu, ale skutečně pomáháte konkrétním lidem,“ reagoval Ladislav Sedláček, moderátor benefice a ředitel MDK Sokolov v jedné osobě.

motyl-4.jpg

Dražba velkoformátových fotografií vynesla 10 200 korun.

Na dobročinné akci vystoupili Tanečníci souboru Khamoro, Pěvecký sbor Svazu Ukrajinců Bohemie, Marching band Roberta Kučery a kapela Devleskero drom Sboru Církve adventistů sedmého dne. Záštitu nad koncertem převzala místostarostka Sokolova a zakladatelka Střípků Renata Oulehlová. Benefici svojí účastí mimo jiné podpořil také senátor Zdeněk Berka.

O pohoštění se postarala Agentura pro chráněné bydlení Dolmen, o.p.s. Ochutnávku vánočního cukroví připravil tým ČoKy, o.p.s.