Jdi na obsah Jdi na menu
 

plakat-zenaty-hvezda1.jpg

SOKOLOV - Další akcí, kterou si Karlovarský kraj připravil pro své obyvatele u příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československé republiky, je koncert špičkového houslového virtuosa Ivana Ženatého a Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně. Jedinečný kulturní zážitek můžete prožít v sobotu 15. září od 19 hodin v nově zrekonstruovaných prostorách Městského divadla Sokolov.

„Jsem ráda, že se nám podařilo ve spolupráci s Městem Sokolov a Městským domem kultury Sokolov uspořádat koncert uznávaného houslového virtuosa Ivana Ženatého, kterého doprovodí skvělý Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně. Málokdo ví, že orchestr je se svou bezmála dvousetletou historií nejstarším orchestrem v naší zemi. Věřím, že akce bude důstojnou připomínkou významného výročí založení Československé republiky a že na ní zavítá spousta návštěvníků,“ uvedla náměstkyně hejtmanky Karlovarského kraje pro oblast kultury a památkové péče Daniela Seifertová.

Houslový virtuos Ivan Ženatý žije v současné době v Clevelandu ve Spojených státech. Koncert, jenž odehraje v prostorách Městského divadla Sokolov, bude dirigovat Stanislav Bogunia. Ten mimo jiné působil v Západočeském symfonickém orchestru Mariánské Lázně před třiceti lety jako jeho šéfdirigent. Díla, která na koncertě zazní, mají jedno společné téma, a tím jsou britské ostrovy. Posluchači uslyší známou Dvořákovu symfonii č. 8 G dur op. 88, jež je označována jako „Anglická“. Těšit se mohou i na Skotskou fantazii Es dur pro housle a orchestr op. 46 od věhlasného německého skladatele Maxe Brucha.

Koncert je pořádán za zvýhodněné vstupné 50 korun a každý z návštěvníků obdrží při příchodu do divadla sklenku vína k slavnostnímu přípitku. Vstupenky jsou v prodeji od 13. srpna v infocentru Městského domu kultury Sokolov.