Jdi na obsah Jdi na menu
 

dencyklo1.jpg

SOKOLOV - Karlovarský kraj zve tradičně všechny cyklisty a cykloturisty bez rozdílu věku na symbolickou oslavu oblíbené páteřní cyklostezky podél řeky Ohře. Akce se uskuteční v neděli 17. června 2018 od 14 hodin na Starém náměstí v Sokolově v rámci akce Týden v teniskách. Pro děti bude ve spolupráci s BESIPEM připravena jízda zručnosti nebo program Porcelánové školičky. Zaregistrovaní účastníci, kteří přijedou na kolech, získají v promostanu Karlovarského kraje trička, reflexní přívěsky, nealko nápoje a další drobné dárky.

V tento den České dráhy vypraví a zároveň představí velkokapacitní cyklovlak „Ohře“, který bude po dobu prázdnin o sobotách a nedělích pravidelně jezdit mezi Chebem a Karlovými Vary (nezajíždí do Chodova). Účastníci letošního Dne Cyklostezky Ohře si mohou vybrat z nabídky těchto speciálních vlaků a na základě registrace na Den Cyklostezky Ohře a vyzvednutí místenky mohou některý z nich zdarma využít.

Odjezdy vlaků:

  • Vlak Cheb – Karlovy Vary (odjezd 8:55 z Chebu)
  • Vlak Karlovy Vary – Cheb (odjezd 10:00 z Karlových Varů)
  • Vlak Cheb – Karlovy Vary (odjezd 11:10 z Chebu)
  • Vlak Karlovy Vary – Cheb (odjezd 12:20 z Karlových Varů)

Možnost registrace je jednoduchá. Všichni, kteří od 16. do 31. května vyplní registrační formulář na internetových stránkách kraje: http://www.kr-karlovarsky.cz/php/registrace/dencykloohre.php si pak v některém z devíti informačních center (Cheb, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Aš, Kynšperk, Sokolov, Loket, Karlovy Vary, Ostrov) budou moci vyzvednout od 5. do 11. června identifikační „all inclusive“ pásky a místenky na vlak.

Oblíbená cyklostezka Ohře značená žlutým číslem 6 vede malebnými zákoutími a údolími podél řeky z Karlových Varů, například pod středověkým hradem v Lokti, přes Kynšperk a kolem zámku Mostov až do Chebu. Asfaltovou a místy písčitou trasu si oblíbily desetitisíce cyklistů proto, že je bezpečná a bez převýšení. Jede se až na výjimky mimo silnice a díky nenáročnému profilu ji zvládne každý.