Jdi na obsah Jdi na menu
 

sbirka_kola1.jpg

V Sokolově se podařilo nashromáždit přibližně padesát kol.

SOKOLOV - První várku kol pro Afriku odvezli tento týden hasiči z Azylového domu v Sokolově.

„Děkujeme všem dárcům, kteří se do sbírky zapojili a věnovali gambijským školákům nepotřebná kola. Doposud jsme takto přímo v Sokolově nashromáždili více než pět desítek bicyklů,“ uvedla Klára Damašková, pracovnice Azylového domu v Sokolově, který provozuje nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s.

Pokud by ještě chtěl někdo sbírku podpořit, může tak učinit tento víkend a přivézt kolo v době od 11 do 14 hodin do sběrného místa v ulici Fibichova 852 v Sokolově. „Dále bude sbírka pokračovat na jaře příštího roku,“ doplnila Damašková.

Darovaná kola, vhodná pro africký terén, směřují do Gambie, do země, které se společnost Kola pro Afriku věnuje již čtvrtý rok. Do projektu je v západoafrické zemi zapojeno přes 60 základních škol. Darovaná kola se průběžně opravují a chystají na cestu do Gambie ve Věznici Heřmanice a v centrálním skladu společnosti KPA v Ostravě - Koblově, kde společnost nabízí pracovní příležitost lidem těžce uplatnitelným na trhu práce. Pracovní místa vytváří společnost i v Gambii. „V této zemi školíme místní obyvatele tak, aby každá partnerská škola v projektu měla svého dvorního mechanika. Touto strategií se snažíme zajistit co nejdelší životnost darovaných kol v Gambii,“ říká ředitel společnosti Roman Posolda.

Dobrou zprávou je, že se letos podařilo přehoupnout přes hranici 6000 darovaných kol gambijským školákům.