Jdi na obsah Jdi na menu
 

oaza1.jpg

Připravené pokrmy z kuchyně Tréninkového pracoviště Oáza v Sokolově.

SOKOLOV – Nečekaný dar v podobě spousty dobrého jídla a pochutin dorazil před několika dny do Nízkoprahového denního centra (NDC) pro osoby bez přístřeší v Sokolově. Různé druhy polévek, těstovinový salát, bohatě nazdobené bagetky a další dobroty. To všechno pro lidi bez domova navařili a nachystali klienti Tréninkového pracoviště Oáza v Sokolově, které provozuje Agentura pro chráněné bydlení Dolmen, o.p.s.

„Na zahřátí je nejlepší dobrá teplá polévka. A hrášková je moje oblíbená,“ usmíval se nad plným talířem Gejza, klient NDC. Nejen on, ale i ostatní si služby sociálního zařízení pochvalují. Je pro ně zázemím, kam se mohou přijít umýt, zahřát a případně i vyprat oblečení. „Život na ulici je těžký a každá pomoc je dobrá. Jsme proto rádi, že se v zimě můžeme vyspat ve stanu, kde se topí,“ svěřil se Gejza.

oaza3.jpg

Klienti Nízkoprahového denního centra v Sokolově.

NDC se nachází v prostorách v areálu bývalého autobusového nádraží v centru města. Službu poskytuje bezplatně sedm dní v týdnu nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. „Cílem zařízení je poskytnout uživateli našich služeb maximální podporu v jeho návratu do společnosti, podpořit jej v krocích, které povedou k jeho plnému zapojení do života – mít své bydlení, práci, rodinu, okruh přátel. Pomoci uživatelům, aby měli zajištěny své základní životní potřeby, měli vyřízené osobní doklady. Dále poskytujeme základní informace pro možná řešení obtížné životní situace, pomáháme v získání zdrojů příjmů a nalezení alespoň dočasného ubytování,“ uvedla vedoucí NDC Bc. Iveta Leischová. „Ráda bych touto cestou poděkovala Agentuře pro chráněné bydlení Dolmen. Je milé, že si vzpomněli na naše klienty a poslali jim tolik dobrého jídla,“ řekla na adresu dárců Leischová.

Projekt Tréninkové pracoviště Oáza je určené pro lidi s mentálním znevýhodněním, využívajícím po odstěhování z ústavní péče sociální službu chráněné bydlení. Jedná se o skupinu lidí, která je nejhůře zaměstnatelná na trhu práce. Během projektu se účastníci tréninkového kurzu profilují do připravovaných pracovních pozic, jako je například pomocný kuchař, úklidový pracovník, pomocný pracovník obsluhy a další.