Jdi na obsah Jdi na menu
 

 nemocnice1.jpg

 Modernizace jednotlivých oddělení a pavilonů bude pokračovat i v roce 2014.

SOKOLOV – Další část plánu investice v Nemocnici Sokolov úspěšně završil Karlovarský kraj. Po rekonstrukci iktové jednotky intenzivní péče a provedení přestavby rehabilitačního oddělení nyní nechal přebudovat bývalou nemocniční ubytovnu na administrativní budovu. Přestěhováním ředitelství z pavilonu E do nových prostor pavilonu G se uvolní místo pro lůžkovou část očního oddělení.

Stavebníci zahájili rekonstrukci pavilonu G v polovině července. „Práce trvaly zhruba do poloviny listopadu, celkové náklady činí 11, 4 milionu korun. Revitalizace budovy byla hrazena z krajského rozpočtu,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Havel. V rámci stavebních úprav se rekonstrukce dotkla vnitřních prostor druhého nadzemního podlaží, došlo k výměně střešního pláště a zateplení fasády. Budova byla také opatřena venkovním únikovým ocelovým schodištěm.

Další z plánovaných investic v Nemocnici Sokolov je přestavba pavilonu C, kam by se po dokončení prací v příštím roce měly přestěhovat ambulance. „Rekonstrukce bude zahájena 6. ledna příštího roku. Karlovarský kraj za ni zaplatí okolo 19 milionů korun,“ upřesnil náměstek Havel. Kraj v letošním roce vložil do stavebních akcí v Nemocnici Sokolov celkem 34 miliony korun.