Jdi na obsah Jdi na menu
 

brusle.jpg

Ledová plocha vybízela k bruslení. Někteří nadšenci si i zahráli hokej.

SOKOLOV – Na rozlehlé kluziště se proměnilo sokolovské koupaliště Michal. Vodní hladina natolik promrzla, že je zde možné nazout brusle a bez obav vstoupit na led. Jeho tloušťka přesáhla dvacet centimetrů a stále nabývá na pevnosti.
„Sílu ledu jsme měřili při pokusných vrtech. Pohyb na ploše je tak zcela bezpečný,“ potvrdil jednatel koupaliště Karel Kotous. „I tak má jeden z pracovníků dozor a hlídá, aby při bruslení k ničemu nedošlo. Je schopný poskytnout první pomoc a případně i někoho ošetřit,“ doplnil jednatel.
Na ledovou plochu mohli bruslaři vůbec poprvé vstoupit minulý víkend. A hned jich přišlo několik stovek. „Podle odhadů tu mohlo být tak pět až šest stovek návštěvníků na každý den. Takový zájem nás velice mile překvapil,“ reagoval Kotous.

Vodní nádrž o velikosti třiceti hektarů vznikla v prostoru bývalého lomu. Již v období let 1872 až 1924 zde probíhala těžba hnědého uhlí, a to v hlubinném dole Štěstí Požehnání. S povrchovou těžbou se v lomu Michal začalo v roce 1980. Za celou dobu jeho životnosti se vyrubalo přes dvanáct milionů tun uhlí. Důlní činnost v této lokalitě skončila v roce 1995.
Přes léto je koupaliště Michal s 500 metrů dlouhou pískovou pláží hojně navštěvované a nabízí řadu atrakcí včetně obřího tobogánu. Během sezóny se navíc může chlubit velice čistou vodou.