Jdi na obsah Jdi na menu
 

 zvirata2.jpg

 Podívejte se, jak si v lesním království žije liščí rodinka.

SOKOLOV – Chcete se dozvědět, jaká zvířata, hmyz a ptáci žijí na stromě, ve stromě a pod stromem? Co se děje vysoko v korunách, v mechu a pod statnými kořeny? Tak navštivte zajímavě ztvárněnou výstavu Stromy jako domy, která je až do 9. června k vidění v sokolovském muzeu. „Tato mimořádná výstava je určená pro malé i velké návštěvníky. Uvidíte přes sedmdesát zvířat. Je tu například prase divoké, liščí rodinka, kuna lesní, sova pálená, vydra říční či kachna divoká,“ vyjmenoval ředitel Muzea Sokolov Michael Rund.

zvirata1.jpgMezi exponáty nemůže chybět ani výr velký (Bubo bubo). Je to naše největší sova, která je i přes svou velikost velice nenápadná. Svou přítomnost na lokalitě nejčastěji prozradí v toku svým voláním, které mu dalo i německé jméno ´uhu´. Jako u všech sov a dravců je samice větší jak samec. Svými silnými pařáty s mohutnými drápy dokáže přemoci kořist od drobných obratlovců po středně velké, velikosti zajíce či jestřába. Mláďata v obranném postoji vypadají jako malá strašidla, ostatně jako všechna mláďata sov.

Celá výstava je interaktivní. „Můžete si poslechnout hlasy zvířat nebo zkoumat svět pod mikroskopem. K dispozici jsou také interaktivní hry nebo můžete,“ doplnil Rund. Expozice je otevřená ve dnech středa až pátek od 9 do 12 a odpoledne od 13 do 17 hodin.

 zvirata3.jpg

 V lese má svůj domov také prase divoké. Spatřit ho můžeme i na Sokolovsku. 

 

Náhledy fotografií ze složky Výstava Stromy jako domy