Jdi na obsah Jdi na menu
 

nocleharna11.jpg

Na slavnostním otevření nechyběli představitelé města Sokolov.

SOKOLOV - Pro koho je určená a jak funguje nová sociální služba v Sokolově, se dozvěděli návštěvníci slavnostního otevření noclehárny, kterou od 1. prosince provozuje nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Nové zařízení nahrazuje dříve fungující stan pro osoby bez přístřeší u areálu Bohemie, jenž byl pouze provizorním a nouzovým řešením. Nyní lidé bez domova mohou využít služeb noclehárny s mnohem vyšším komfortem a provozem po celý rok.

O rekonstrukci budovy v Nádražní ulici se postaralo město Sokolov. Díky tomu v objektu vznikly oddělené prostory pro ženy a muže, zázemí pro personál, toalety a sociální zařízení pro zajištění osobní hygieny včetně sprch.  „Noclehárna s provozem sedm dní v týdnu bude fungovat ve dvou sezónních režimech. Nyní odstartovala zimní, který počítá s maximální kapacitou 26 lůžek. Přes léto pak očekáváme, že obsazenost bude nižší,“ uvedl ředitel Bc. Robert Pisár, ředitel organizace Pomoc v nouzi, o.p.s.

Zkušební provoz noclehárny již od začátku ukazuje, že lidé bez přístřeší mají o služby nového zařízení zájem. „S příchodem zimy pochopitelně zájemců přibývá. Od začátku prosince evidujeme v průměru osm klientů za den. Tito vítají, že mohou přespat v teplém, čistém a především bezpečném prostředí,“ sdělila vedoucí služby Bc. Iveta Leischová.

Úpravy objektu, kde noclehárna sídlí, však nejsou zdaleka u konce. „Pokud vše dobře dopadne, tak by v příštím roce mělo město Sokolov zrekonstruovat přízemí budovy. Tam by se v budoucnu přesunulo nízkoprahové denní centrum z bývalého autobusového nádraží. Mezitím pravděpodobně do těchto prostor přesuneme i službu odborného sociálního poradenství – dluhovou poradnu,“ nastínil Robert Pisár další plány, které vycházejí z dosavadních jednání se sokolovskou radnicí. „V tomto směru je potřeba poděkovat vedení města a zastupitelům, kteří tento projekt podporují,“ doplnil ředitel.