Jdi na obsah Jdi na menu
 

beseda1.jpg

Besedu povede vedoucí Intervenčního centra Eva Chalupníková Doležalová.

SOKOLOV - Intervenční centrum Sokolov a Městská knihovna v Sokolově zvou ve čtvrtek 24. listopadu 2016 na besedu o domácím násilí spojenou s projekcí nového dokumentárního filmu České televize „Z lásky nenávist“, jehož režisérem je Romuald Štěpán Rob a supervizorem režie Jiří Strach.

„Emočně pestrý snímek přináší autentické zpovědi pěti týraných žen, které otevřeně hovoří o tom, co prožily,“ poznamenala k filmu vedoucí Intervenčního centra Mgr. Eva Chalupníková Doležalová, která bude pořadem provázet a ochotně odpoví na otázky týkající se dané problematiky.

Beseda se uskuteční v prostorách městské knihovny od 17 hodin. Vstup je zdarma.

Veřejné projekce by se vedle odborníků na problematiku domácího násilí měl zúčastnit také režisér filmu Romuald Štěpán Rob. „Česká televize se poprvé dokumentárním filmem věnuje domácímu násilí na ženách. Filosofie absolutní obrazové i obsahové otevřenosti snímané výpovědi žen, které si prošly peklem domácího násilí, nutí diváka ke spoluprožitku a pak i k lepšímu pochopení problematiky. Věříme, že film pomůže pomáhat,“ uvedl Romuald Štěpán Rob.

Režisér Romuald Štěpán Rob je katolickým knězem dominikánského řádu. Od roku 2006 je externím spolupracovníkem České televize, kde kromě mnoha publicistických vystoupení a epizodních rolí je autorem scénářů exkluzivních rozhovorů kardinála Dominika Duky s Václavem Havlem a Jiřím Stránským. Od roku 2008 duchovně doprovázel prezidentský pár Václava a Dagmar Havlových.

Posláním Intervenčního centra je sociální, sociálně právní a psychologická pomoc a nehmotná podpora osob ohrožených domácím násilím zejména v Karlovarském kraji. Služba poskytuje bezplatné osobní, telefonické či písemné konzultace lidem, kteří jsou domácím násilím přímo zasaženi, i těm, kterých se tento problém nějakým způsobem dotýká.

Ve spolupráci s Policií ČR, orgány sociálně-právní ochrany dětí a neziskovými organizacemi se Intervenční centrum snaží podpořit oběti domácího násilí v rozhodnutí vystoupit z bludného kruhu násilného vztahu a vzít život do vlastních rukou.