Jdi na obsah Jdi na menu
 

obchvat1.jpg

Nová silnice směrem do Svatavy je již také zprovozněná.

SOKOLOV - První etapa budovaného západního obchvatu Sokolova již začíná sloužit řidičům. Nová silnice dlouhá 1,1 kilometru odvede z centra města tranzitní dopravu a uleví přetíženým sokolovským ulicím Rokycanova, Husitská a Kraslická.

„Náročná stavba trvala tři a půl roku, dokončený úsek stál 163 milionů korun. Pro ministerstvo financí, které bylo investorem, akci připravila Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje. Ta také zajišťovala autorský a technický dozor,“ řekl hejtman Martin Havel.

Dokončená I. etapa obchvatu začíná novou okružní křižovatkou u gymnázia a prochází mezi výsypkou a klášterem k řece Ohři, přes kterou byl postaven třípolový most o délce 160 metrů. Trasa dále pokračuje skrz lesopark Jižní lom a napojuje se na stávající silnici III/21029 Sokolov – Citice. Propojení cest v lesoparku zůstalo zachováno díky podchodům v náspu obchvatu. Součástí stavby bylo i větší množství přeložek inženýrských sítí. A to včetně přeložky parovodu, jehož jedna část je nyní už uložena do země a další část vede po samostatné lávce přes Ohři.  

Nová trasa po dokončení všech tří částí zajistí přístup k revitalizovanému bývalému lomu Medard-Libík, jehož napouštěním vzniká u Sokolova velké rekreační jezero. Stavbu financovalo Ministerstvo financí ČR z Programu řešení ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji.

Na I. etapu stavby západního obchvatu navazuje II. část, která je dokončována ve stejném termínu a zahrnuje především obchvat sousedního městyse Svatava. Poslední III. etapa obě stavby propojí mostní estakádou přes řeku Svatavu, kolejiště a silnici III/21029 na Citice. Stavba této závěrečné části obchvatu už byla v září letošního roku zahájena a potrvá třicet měsíců.