Jdi na obsah Jdi na menu
 

osobnost1.jpgSOKOLOV - Znáte ve svém okolí někoho, kdo se obětuje pro druhé, koná něco prospěšného pro veřejnost, zasloužil se o dobrou pověst Sokolova? Neváhejte a poděkujte mu za všechny tím, že ho nominujete na Osobnost města. Každý dobrý čin si zaslouží pozornost a úctu.

Sokolov ceny uděluje od roku 2004. Letošní ročník ale zaznamená několik změn. Dosud vyhlašované kategorie se ruší a nominace jsou tak neomezené. Zároveň není podmínkou trvalé bydliště navrhovaných osobností v Sokolově. Stačí, když jsou podle uvážení navrhovatelů přínosem pro Sokolov a jeho obyvatele. Ať už jde o jednotlivce nebo kolektivy. Jako hlavní cenu osobnosti obdrží stříbrnou plaketu v ručně vyřezaném pouzdře. Městský dům kultury, který pořádá slavnostní galavečer, letos chystá i bohatší program.

Minulý rok si ocenění obdrželi Miloš Sláma, zakladatel Klubu důchodců Slaměnka a dlouholetý organizátor kulturních, společenských a sportovních akcí pro seniory. Vyznamenáni byli také florbaloví dorostenci TJ Baník, druholigoví hokejisté HC Baník, studentka Nguyen Uyen Giang z Gymnázia Sokolov, finalistka olympiád v českém a anglickém jazyce, a v neposlední řadě to byli Vladimír Prokop a Lukáš Smola, autoři obsáhlé dvoudílné encyklopedie Sokolovsko - umění, památky a umělci do roku 1945.

Nominace je možné posílat písemně nebo elektronicky na odbor školství a kultury Městského úřadu Sokolov. Všechny nominace musí být zřetelně označené heslem „Osobnost města Sokolova“. Uzávěrka je 15. února 2016. Návrhy pak posoudí rada města. Slavnostní vyhlášení se následně uskuteční v dubnu v městském divadle.