Jdi na obsah Jdi na menu
 

  sedlacek1.jpg

 Ladislav Sedláček tíhne ke sportu, často se tak podílí na organizaci řady akcí.

SOKOLOV – Nouzi o sportoviště s řadou atrakcí nemají nouzi obyvatelé a návštěvníci Sokolova. Za poslední dobu jich tu vzniklo hned několik a ta stávající se dočkala vylepšení v podobě nových herních prvků. Kromě hřišť se zdejší radnice pustila i do zásadní modernizace městského koupaliště. Nově bude mít nerezovou vanu a solární systémy na ohřev vody. A čím dalším se může město pochlubit? O tom se v rozhovoru rozpovídal místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček.

Sokolov je největším městem našeho okresu, je dopravním uzlem a místem kudy prochází vodácká dálnice a páteřní Cyklostezka Ohře. Co děláte pro to, aby se návštěvníkům u vás líbilo a chtěli ve vašem městě strávit nějaký čas?

Snažíme se přes léto dvakrát do týdne vytvářet kulturní program na Starém náměstí. Je zde i množství památek, o které se město stará a které je možné navštívit. Dbáme na to, aby město bylo stále pěkně uklizené a upravené, tak, abychom mohli směle říci, že máme opravdu být na co hrdi a co nabídnout a ukázat.

V poslední době přibylo v Sokolově několik hřišť a sportovních plácků. Můžete čtenářům přiblížit, komu jsou určená a kde se nacházejí?

Město zrekonstruovalo sportovní plochy v Areálu zdraví, dále v areálu Baníku Sokolov, kde vznikne i nové multifunkční hřiště. Další hřiště vznikla v areálu Bohemia a v areálu Domu dětí a mládeže, kde je i nová horolezecká stěna. Opravujeme sportovní plochy u Základních škol Křižíkova a Švabinského. Všechna tato sportoviště budou určena k užívání i široké veřejnosti. Na závěr je třeba napsat, že město se stará o rozvoj a údržbu sportovních ploch s péčí dobrého hospodáře a toto je jeden z výsledků.

Letošní sezónu bylo městské koupaliště v Sokolově uzavřeno kvůli celkové rekonstrukci. Co nového tu na návštěvníky bude čekat, až se pro ně plovárna znovu otevře? A kdy to vlastně bude?

Sokolovské koupaliště již bylo ve stavu, kdy byla rekonstrukce nutností. Nově bude mít nerezovou vanu, budou využívány nové technologie na úpravu vody, solární systémy na ohřev vody a v okolí koupaliště budou provedeny parkové úpravy. Celkově se zvýší komfort pro návštěvníky celého koupaliště. Otevřeno by mělo být nejpozději v červnu 2015.

Jaké plány do budoucna má Sokolov v oblasti rozvoje cestovního ruchu?

Město by mělo pokračovat v trendu pořádání kulturních a sportovních akcí, které přitáhnou pozornost návštěvníků města, jako jsou například ´Bahňák´, ´Hurá prázdniny´, ´Sokolovský ¼ maraton´. Dále by se město mělo zaměřit na podporu a rozvoj vodní turistiky a cykloturistiky, protože svojí polohou si o to přímo říká.

Jak vidíte vaše město za takových dvacet let? Co se podle vás změní?

Vidím to tak, že já budu o 20 let starší, budu více nervózní, nebude se mi líbit, jak je posekáno, uklizený sníh, nebude se mi líbit hluk z aut a lidí, co půjdou z restauračních zařízení. A teď vážně. Věřím, že za těch 20 let nám město ještě víc zkrásní. Bude zde daleko kvalitnější bydlení. Prostě město příjemné pro život. Má to ovšem jednu velkou podmínku, budeme se muset všichni snažit snížit nezaměstnanost a zabránit tomu, aby odsud neodcházeli mladí lidé. Jinak vše, co se teď dělá, bude ztrácet smysl.

Karlovarský kraj je plný krásných míst, kam lidé vyrážejí za odpočinkem a kde rádi tráví volný čas. Prozraďte, kam v našem regionu zamíříte Vy, když si chcete takzvaně oddychnout?

V současné době moc času na odpočinek nemám, ale když mohu, jdu se jen tak proběhnout po městě. Těší mě, když vidím, jak obyvatelé města využívají toho, co se podařilo vybudovat, zrekonstruovat. To je můj největší oddych.

  koupaliste1.jpg

 Rekonstrukce změní městskou plovárnu na moderní koupaliště.