Jdi na obsah Jdi na menu
 

  tenisky1.jpg

 Ladislav Sedláček ukazuje, jak žáci vidí spojení sportu s tradičním symbolem města.

SOKOLOV – První ročník týdne plného sportu pro všechny věkové kategorie připravuje na 16. až 21. června město Sokolov. Akce s názvem Sokolov v teniskách je určená skutečně pro každého. Zapojit se mohou děti předškolního i školního věku, mládež, lidé produktivního věku, rodiče s batolaty i nemluvňaty a dokonce i občané s hendikepem. Každý si bude moci vybrat sport, který mu nejvíce sedí nebo otestovat naprosto nové disciplíny. Velkou výzvou bude například Školympiáda plná netradičních soutěží a turnajů či Sokololovský čtvrtmaraton s očekávanou účastí až šesti stovek závodníků.

„Týden sportu vzešel z myšlenky studentského zastupitelstva, kdy školáci navrhovali, že by bylo fajn, zapojit do sportování co nejvíce lidí z města. Zkrátka rozhýbat celý Sokolov, děti z mateřské školy, dospělé i seniory. Nezapomínáme však ani na zdravotně postižené občany. Také pro ně chystáme vhodné aktivity,“ přislíbil za realizační tým místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček.

Akci pod názvem Sokolov v teniskách odstartuje v pondělí 16. června sportovní den pro seniory v areálu Domu dětí a mládeže Sokolov. Pro občany důchodového věku je připravená celá řada činností - břišní tance, aerobic, stolní tenis, jízda na elektro koloběžkách, tracking, nintendo nebo jízda na koni. A kdo bude chtít, může si dokonce pod odborným dohledem vyzkoušet lezení na umělé stěně.

Následující den, tedy v úterý 17. června se v DDM bude konat obdobný program, a to pro osoby postižené civilizačními chorobami, a občany s tělesným postižením. Obě akce potrvají od 9 do 13 hodin.

Ve středu 18. června zaplní prostory DDM děti z mateřských škol ze Sokolova a Dolního Rychnova. O tom, že se caparti nebudou mít čas nudit, svědčí plán disciplín. Čeká je slalom na koloběžkách, překážková dráha, hod na cíl a do dálky, běh s koněm, chůze po kladině nebo štafeta s obřím míčem. „Doplňkovou sportovní aktivitou bude kolektivní aerobic. Z motivačních důvodů nebude vyhodnoceno nejlepší družstvo, ale všechny mateřské školy obdrží pohár za účast. Každé dítko pak dostane drobný dárek a pamětní list. Nikdo tedy neprohrává, všichni vítězí,“ prohlásil místostarosta.

Hodně rušno bude také ve čtvrtek a v pátek, kdy se děti nebudou učit, opustí lavice a vyrazí na Školympiádu. Celkem se zapojí 2500 dětí, přímo aktivně pak asi 350 žáků. „Zahájení bude stylové. Od všech základních škol půjde dlouhý průvod se zapálenou pochodní až na náměstí Budovatelů, kde dojde k zažehnutí centrálního ohně,“ prozradil další zajímavost z připravovaného programu Sedláček. Mladí sportovci budou vidět na mnoha místech, v sokolovském zámku a přilehlém parku, na koupalištích a ve školních tělocvičnách. Na Antonínské výsypce jejich zdatnost prověří dvoukilometrový sloní běh a v Husových sadech biatlon.

V pátek 20. června čeká školáky dobrodružný závod týmů v centru města. „Samotný závod potrvá asi dvě hodiny a během té doby se do plnění úkolů aktivně zapojí žáci i se svým pedagogem. Na náměstí Budovatelů lidé uvidí online přenosy z jednotlivých stanovišť, a také slavnostní vyhodnocení závodu včetně závěrečného ceremoniálu,“ poznamenal místostarosta.

maraton.jpgParádním vyvrcholením celého sportovního dění bude velký sobotní závod – první ročník Sokolovského čtvrtmaratonu. „Start profesionálně měřeného sportovního podniku bude ve 13 hodin, pro všechny kategorie najednou. Poběží se od sportovní haly ISŠTE po silnici do Citic a zpátky po cyklostezce do Sokolova,“ konkretizoval Sedláček s tím, že závodní trať je dlouhá přesně 10 546,26 metru. Startovné činí 80 korun na osobu. Za každého závodníka bude poukázáno 20 korun ve prospěch Denního centra Žirafa, které provozuje občanské sdružení Nejste sami.

Sportovní dopoledne bude zařazeno do programu významné krajské akce Hurá prázdniny – soutěž ohňostrojů, kterou si obvykle nenechá ujít 25 až 30 tisíc diváků. „Chtěli bychom tak využít popularity a vysoké návštěvnosti dvoudenního programu ohňostrojů a zapojit veřejnost i do dalších aktivit. Kromě čtvrtmaratonu mohou lidé v sobotu přijít do Areálu Bohemia závodit na bruslích nebo se zúčastnit Kočárkyády,“ zmínil radní a ředitel Městského domu kultury v Sokolově Jan Picka. „Co si pamatuji, taková akce jako Sokolov v teniskách se u nás ve městě ještě nikdy předtím nekonala. Moc si přeji, aby pokračovala i v dalších letech,“ doplnil Picka.