Jdi na obsah Jdi na menu
 

more_slunce1.jpg

Ani letos nebude chybět letní kino nebo oblíbená Soutěž ohňostrojů. 

SOKOLOV – Více než čtyřicet venkovních produkcí chystá během letošního kulturního léta město Sokolov. Většina z nich se odehraje na Starém náměstí, živo bude ale i na koupališti Michal a v areálu Bohemia. Letošní novinkou je například obnovený country-folkový festival Sokolovský dostavník. A Den horníků bude ještě velkolepější, než ten loňský, kdy se do programu vrátil hornický průvod. Ani letos nebude chybět letní kino, řada hudebních es nebo Soutěž ohňostrojů. Na většinu akcí bude vstupné zdarma.

V letošní nabídce nebudou chybět koncerty na Starém náměstí během státních svátků, vždy od 15 hodin. Na konci května si na své přijdou milovníci folku a country. Ve dnech 27. a 28. května se totiž do města vrátí Sokolovský dostavník. „Je to tradice, kterou obnovujeme asi po dvaceti letech. Budeme nejenom na Starém náměstí, ale když bude přát počasí, chceme s dostavníkem projet i městem,“ láká na jednu z letošních novinek ředitel domu kultury Ladislav Sedláček.

Letní sezonu město zahájí 4. června na přírodním koupališti Michal v rámci festivalu „Rockbeach“. Vystoupí Walda Gang, Fasf Food Orchestra nebo Prague Conspiracy. Kromě letního kina je to jediná akce, kde bude placené vstupné. Lístek bude v předprodeji za 150 korun.

Očekávaný je také sportovně nadupaný Týden v teniskách. Od pondělka do pátku 20. až 25. června budou sportovat senioři, handicapovaní i děti. Všechno vyvrcholí v pátek Sokolovským čtvrtmaratonem, který i letos podpoří Domácí hospic Motýl. V rámci akce Hurá prázdniny tentýž den rozzáří oblohu nad areálem Bohemia opět mezinárodní Soutěž ohňostrojů, kde mimo jiné zazpívají písničkáři Voxel nebo Sebastian.

Z hudebních hostů během Sokolovského kulturního léta za zmínku určitě stojí Tata Bojs, zpěvačka Kristina nebo Mig21 a Slza, kteří budou koncertovat v závěru letní sezony na Dni horníků 10. září, „Vracíme slavnosti její původní název a chceme tak navázat na loňský úspěch s průvodem a doufáme, že letos se ho zúčastní ještě více lidí,“ dodala místostarostka Renata Oulehlová.

Letní kino v areálu přírodního koupaliště Michal bude v provozu v červenci každý pátek a sobotu, v srpnu každou sobotu. Projekce budou vždy od devíti večer.

Autor: Pavla Sofilkaničová, MDK Sokolov