Jdi na obsah Jdi na menu
 

michal1.jpg

Michal čeká například instalace nových nafukovacích atrakcí.

SOKOLOV - Přípravné práce k zahájení nové sezóny na sokolovském koupališti Michal jsou v plném proudu. Jeho brány se otevřou už za několik týdnů a veřejnosti opět nabídnou nejen perfektní koupání, ale také celou řadu doprovodných akcí.

„V těchto dnech probíhají kompletní revize sportovních zařízení, od stavu tobogánu a skluzavky, až po revize elektroinstalací,” potvrzuje jednatel koupaliště Karel Kotous. Souběžně s nimi pak proběhne také obnova některých atrakcí. Michal tak například čeká instalace nových nafukovacích vodních houpaček i nové ohraničení dětského brouzdaliště. A jako každý rok i dojde na drobné rozšíření služeb.

„Rozhodli jsme se, že zkusíme rozšířit nabídku oblíbených šlapadel také o pramici. Vejde se na ni víc lidí a mohla by být ideální hlavně pro rodiny s dětmi. A pokud o ni bude zájem, dokoupili bychom i další,” říká jednatel koupaliště. Právě rodiny s dětmi a mladí lidé jsou totiž nejčastějšími návštěvníky koupaliště. Celkově do sokolovského areálu ročně zavítá kolem čtyřiceti tisíc lidí, které na místo vedle atrakcí láká především zdejší kvalita vody. Ta dlouhodobě patří k nejvyšší v regionu.

„Navíc jsme loni do jezera vysadili populaci línů, kteří dokáží zabránit přemnožení vodních plžů, což by mělo přispět k tomu, aby i letošní sezóna na Michalu nabídla perfektní koupání,” konstatuje Kotous s tím, že by to navíc mělo být i za velmi příznivých podmínek. „Ceny v nadcházející sezóně se totiž nezmění a zůstanou na úrovni loňské sezóny.”

Kromě koupání si pak na své přijdou na Michalu také příznivci sportu a kultury. Sezónu totiž zahájí už tradičně Beach Party, kde bude hlavní hvězdou Vilém Čok, ale na své si přijdou i příznivci regionální hudební scény. V průběhu léta pak nebude chybět ani oblíbené letní kino v režii sokolovského domu kultury.

„Pokud jde o sportovní akce, už v červnu na Michalu proběhne dvoudenní turnaj v pískovém volejbalu. Ten navazuje na tradici turnajů smíšených dvojic, které byly velmi oblíbené ve 30. letech minulého století a konaly se například na Máchově jezeře,” říká Kotous s tím, že chybět nebudou ani špičkové sportovní akce jako je Sokolovský triatlon, nebo mistrovství světa v trialu.