Jdi na obsah Jdi na menu
 

mapa1.jpgSOKOLOV/PRAHA - V letošním roce se již po deváté konal mezinárodní festival map a průvodců TOURMAP. Do něj bylo přihlášeno celkem 378 turistických map a 190 turistických průvodců z celého světa. Bohatou mezinárodní účast letos rozšířila celá řada exotických zemí - Mauricius, Cape Verde, Papua Nová Guinea či Neloze.

Vyhlášení se konalo v rámci pražského knižního veletrhu Světa knihy 2012, který byl již tradičně zároveň místem konání kartografického festivalu TOURMAP. V silně obsazené kategorii Turistické mapy a průvodce získalo třetí místo město Sokolov se svým souborem Cyklotrasy Sokolovska, jehož přihlašovatelem bylo sokolovské infocentrum. „Tento soubor cyklotras byl vydán v rámci projektu Nová tvář Sokolovska a pomáhá turistům s orientací po Sokolovsku nejen na kole. Cyklomapy jsou v plastovém obalu a skládají se ze šesti mapových listů formátu A4,“ uvedla mluvčí sokolovské radnice Dagmar Mašková.

Cyklotrasy Sokolovska jsou tématicky rozdělené. Výletníky zvou na městský okruh, okolo řeky Svatavy, do Slavkovského lesa či za historickými památkami. Zajímavý je také okruh po výsypkách a trasa, která míří za chlumskými loupežníky.