Jdi na obsah Jdi na menu
 

  rehabilitace1.jpg

 Díky moderní technice se pacientům dostává komplexní rehabilitační péče.

SOKOLOV - Nová lůžka, tělocvičny i kompletní vybavení pro rehabilitaci mají k dispozici nově pacienti Nemocnice Sokolov. Karlovarský kraj, který v nemocnici pokračuje v plánovaných investicích, nechal zrekonstruovat pavilon D, kde se rehabilitační oddělení nachází.

„Nemocnici musím jednoznačně pochválit. Zařízení pokojů i celého oddělení je na vysoké úrovni. Rád bych vyzdvihnul také profesionalitu doktorů a nemocničního personálu. Díky jejich péči se každým dnem cítím lépe a lépe,“ svěřil se pacient Jaroslav Dolina, který se na rehabilitačním oddělení zotavuje z mozkové mrtvice.

Akutní rehabilitační oddělení disponuje dvaceti lůžky. „O pacienty se stará kvalifikovaný personál, který díky moderní technice zajišťuje komplexní rozsah rehabilitační péče, ať už jde o kombinované přístroje na různé druhy elektroterapie a elektrostimulace, ultrazvuk nebo magnetoterapii. Pacientům se dvakrát denně věnuje fyzioterapeut, jednou denně ergoterapeut v nově vybavené ergoterapeutické dílně,“ upřesnil zdravotní ředitel Nemocnice Sokolov Jiří Štefan.

rehabilitace3.jpg

 Tento přístroj pomáhá pacientům zlepšovat koordinaci a pohyblivost rukou. 

Stavebníci začali s přestavbou pavilonu D na počátku května loňského roku. „Na stavební akci vyčlenil Karlovarský kraj ze svého rozpočtu 25 milionů korun. Náklady na stavbu však dosáhly asi 22 milionů korun, takže se podařilo 3 miliony uspořit. Svým pacientům nyní může sokolovská nemocnice nabídnout moderní pracoviště s navazující ambulantní a lůžkovou částí rehabilitačního oddělení,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.

Rekonstrukce byla dokončena na počátku prosince 2013. Stavební úpravy se týkaly levé části třípatrového pavilonu D. „V prvním a v části druhého nadzemního podlaží vznikla ambulantní část rehabilitačního oddělení, zbývající část druhého nadzemního podlaží tvoří zázemí pro zdravotníky. Ve třetím nadzemním podlaží je umístěna lůžková část rehabilitace - pokoje pro pacienty s příslušenstvím, vyšetřovna nebo sesterna s recepcí,“ vysvětlil náměstek hejtmana Martin Havel.

Přeměnou prošel loni na podzim i pavilon G – z bývalé nemocniční ubytovny se stala administrativní budova, do níž se přestěhovalo ředitelství sokolovské nemocnice. Do rekonstrukce pavilonu G vložil Karlovarský kraj 11, 4 milionu korun. V rámci stavebních úprav se dočkaly rekonstrukce vnitřní prostory 2. nadzemního podlaží, došlo k výměně střešního pláště a zateplení fasády. Budova byla také opatřena venkovním únikovým ocelovým schodištěm. Přestěhováním ředitelství do pavilonu G se uvolnily prostory v pavilonu E, kde bude nyní možné vybudovat lůžkové oční oddělení.

Karlovarský kraj plánuje do investic v Nemocnici Sokolov vložit v letošním roce okolo 50 milionů korun. Stavebních úprav se dočká lůžkové oční oddělení, ARO či porodnice. „Pokračovat také bude centralizace oddělení karlovarské nemocnice za zhruba 135 milionů korun s evropskou dotací. Připravují se rovněž stavební úpravy onkologického oddělení chebské nemocnice, pro kterou Karlovarský kraj zakoupí nový lineární urychlovač,“ uzavřel hejtman.