Jdi na obsah Jdi na menu
 

fotbal1.jpg

SOKOLOV - Charitativní fotbalové utkání známých českých osobností a lékařů, jehož výtěžek bude věnován ve prospěch neziskové organizace Pomoc v nouzi, se uskuteční v sobotu 24. května na stadionu FK Baník Sokolov. Své síly poměří týmy Real Top Praha, Fotbal Medic, Stará Garda FK Baník Sokolov a Město Sokolov.

„Vstup na fotbalové utkání je zdarma. Přejeme si totiž, aby přišlo co nejvíce lidí, jelikož si myslím, že to bude velice pěkná sportovní i společenská událost,“ prohlásil místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček.

Za tým Real Top Praha nastupují Ivan Trojan, Jakub Kohák, Martin Dejdar, Jiří Mádl, David Novotný, Robert Záruba, Vota Dyk, Ondřej Vetchý a další. Fotbalové družstvo sestavené ze známých osobností, herců, sportovních komentátorů i bývalých hráčů české fotbalové reprezentace se aktivně účastní mnoha charitativních akcí po celé České republice. V létě to jsou většinou fotbalová utkání s následnou autogramiádou a dražbou. Členové tohoto týmu se do všech akcí zapojují naprosto nezištně.

Soupeřem Real Top Praha bude Czech National Medical Football Team složený z lékařů z celé republiky. „V loňském roce se toto mužstvo stalo mezi lékařskými týmy vicemistrem světa. Nastupují za něj i lékaři ze Sokolova Josef Bolen a Jan Lukeš,“ zmínil radní a ředitel Městského domu kultury v Sokolově Jan Picka.

Charitativní sportovní událost začne ve 13 hodin zápasem zástupců města Sokolova a Staré Gardy FK Baník Sokolov. Real TOP Praha a lékaři hrají od 14.15 hodin. Akce se koná pod záštitou starosty Sokolova a senátora Zdeňka Berky, který uhradil startovné pro Real Top Praha. Výtěžek akce, tedy startovné všech týmů, bude předán po skončení utkání.