Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dění na statku

Příspěvky

Masopust letos zpestří valentýnský jarmark a pohřbívání basy

3. 2. 2015

pozvanka_masopust3.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ – Volba krále karnevalu, předávání klíče od brány obce, veselý průvod maškar či pohřbívání basy. To všechno jsou lidové obyčeje, které v posledních letech zažívají návrat a přitahují stále větší pozornost.

 

Anketa: Nejoblíbenější restaurace v kraji je na Bernardu

7. 1. 2015

restaurant3.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ – Titulem Nejoblíbenější restaurace roku 2014 v Karlovarském kraji se může pyšnit restaurace na Statku Bernard v Královském Poříčí. Rozhodli o tom spokojení zákazníci.

 

Adventní trhy slibují rekordní počet stánků

2. 12. 2014

advent2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Vánoční tradice a zvyklosti ožijí druhou a třetí adventní neděli na Statku Bernard v Královském Poříčí. A to doslova. Vedle ozdobeného stromečku a zpívání koled se návštěvníci mohou těšit na bohatý staročeský jarmark s připomínkou lidových obyčejů.

 

Martin na bílém koni přijel, ale bez sněhové nadílky

13. 11. 2014

martin2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Martin na bílém koni v úterý večer přicválal na Statek Bernard v Královském Poříčí. Tady na něho čekalo plné nádvoří lidí, kteří chtěli vidět, jak obdaruje svým pláštěm promrzlého nuzáka.

 

Martin na bílém koni přicválá na Statek Bernard

6. 11. 2014

martin-na-koni2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ – Stejně jako v minulých letech, tak i letos budou lidé v Královském Poříčí vyhlížet příjezd Martina na bílém koni. Ten by měl v úterý 11. listopadu přicválat na svém pověstném oři na nádvoří Statku Bernard.

 

Děti vyrážejí do přírody na lovy beze zbraní

31. 10. 2014

aves11.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Za opravdovým dobrodružstvím, poznáním a vstříc novým zážitkům se mohou vypravit zvídaví školáci, kteří se zajímají o přírodu, zvířata, ekologii a moderní technologie.

 

Touha poznat svého otce zavedla spisovatele až do Konga

13. 10. 2014

zmeskal22.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - S pozoruhodným příběhem syna, který vyrůstal bez otce a až v dospělosti se vydal na dlouhou cestu do válkou zdevastovaného Konga, aby pátral po své krvi, se měli možnost seznámit studenti gymnázií při setkání s českým spisovatelem afrického původu Tomášem Zmeškalem.

 

Oblíbenost Statku Bernard neustále roste

26. 9. 2014

1.-centrum-reky-ohre2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Stále větší oblíbenosti ze strany návštěvníků, turistů a rodin s dětmi se těší Statek Bernard v Královském Poříčí. Potvrzuje to nejen statistika návštěvnosti, ale o zvýšení cestovního ruchu v obci hovoří i průvodci a správci této skvostné hrázděné památky.

 

Na Bernardu jsou k vidění fotografie z říše zvířat a hmyzu

11. 9. 2014

vasovi2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍCÍ – Do říše zvířat, hmyzu a lůna přírody mají příležitost nahlédnout návštěvníci výstavy fotografií manželů Adély a Miloše Vášových.

 

Vědomostní soutěž připomíná odkaz starého Bernarda

30. 8. 2014

stary-bernard-2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Do velké vědomostní soutěže s názvem Putování za odkazem starého Bernarda se mohou zapojit návštěvníci statku Bernard v Královském Poříčí. Stačí zajít do Zábavně naučného centra řeky Ohře, vyzvednout si soutěžní list a pokusit se vyplnit deset zadaných úkolů.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »