Jdi na obsah Jdi na menu
 

13. 1. 2020

swap1.jpg

Swapování – radostnou výměnu oblečení, pořádají v sobotu 18. ledna 2020 na Statku Bernard v Královském Poříčí. Akci, kde si lidé mění své věci za jiné a bez peněz jistě rády využijí ženy a slečny, jimž například Ježíšek nadělil nevyhovující kousek, a nyní přemýšlejí, jak s ním naloží.  

„Dámy dorazte! Budeme pít kávu, poslouchat džezík, rozebírat módu a vyměňovat si hadříky. No, nezní to, jako ideálně strávené sobotní odpoledne?“ zve do útulného podkroví Statku Bernard organizátorka akce Mgr. Romana Potěšilová Vlková.

A jak takový swap vlastně funguje? „Přineste oblečení, doplňky, obuv a odneste si, co se vám líbí,“ říká jednoduše pořadatelka a radí, aby se zájemkyně předem registrovaly na emailové adrese: vlkova@statek-bernard.cz. Vstupní poplatek činí 50 Kč a zahrnuje drobné občerstvení. Pokud někdo dorazí bez registrace, bude i tak vítán. Začátek je v 15 hodin.

Swapování je nový trend, díky němuž může nepotřebné oblečení sloužit dál. „Dá se říci, že tímto způsobem vlastně prodlužujeme životní cyklus nepotřebného ošacení, šetříme energii a planetu,“ dodává nadšená swaperka ze Statku Bernard.