Jdi na obsah Jdi na menu
 

remesla_deti1.jpg

Po celý den budou na Bernardu pro děti otevřené řemeslné dílničky.

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ – O tom, že tvoření může být velká zábava, se mohou přijít přesvědčit děti v sobotu 20. května na Statek Bernard v Královském Poříčí. V době od 11 do 17 hodin tu pro ně bude připravený bohatý program plný her, soutěží a nevšedních překvapení.
Akce pojmenovaná Tradiční řemesla našim dětem již tradičně přivítá stovky malých návštěvníků, které vedle dovádění čeká také mnoho poznání a neobyčejných zážitků. Celý den budou na Bernardu otevřené řemeslné dílničky, v nichž si budou moci vyzkoušet svoji zručnost a odnést si vlastnoručně vyrobený suvenýr na památku. Dobrou zprávou také je, že se organizátoři rozhodli zopakovat loni premiérový Malý jarmark, kde se v roli řemeslníků a prodejců představily samy děti.

„Tradiční řemesla našim dětem patří k nejoblíbenějším akcím, které na Statku Bernard během roku pořádáme. Poskytuje totiž smysluplnou a tvůrčí zábavu nejen pro děti, ale i dospělé. Výhodou také je, že se při tom mohou dobře bavit všichni společně, klidně celá rodina,“ uvedla Romana Vlková, manažerka a organizátorka kulturních akcí na Statku Bernard.

Na děti bude čekat množství dílniček, kde pod vedením zkušených řemeslníků budou moci tvořit podle své vlastní fantazie. Vyzkoušejí si ražbu mincí, práci se dřevem, zdobení perníčků, výrobu svíček, mandal, batikování a spoustu dalšího. Zvídavé ratolesti se dále mohou těšit na veselé soutěžení s neposedným skřítkem Kapíkem nebo divadelní představení - Statkářskou pohádku o starém Bernardovi. Chybět nebudou stánky s dobrotami a stylovým jarmarečním zbožím. Vstup bude jako obvykle po celý den zdarma.

A jaké jsou podmínky, pokud by se děti chtěly přihlásit na Malý jarmark a nabízet zde svoje výrobky? „Důležité je, aby každý malý prodejce měl svého patrona – dospěláka, který za jeho stánek bude zodpovídat. Děti se mohou domluvit s rodiči, s tetou, dědou nebo třeba paní učitelkou ze školy. Prodávat pak mohou téměř cokoli. Hlavně, aby se na výrobě produktu nějak vlastnoručně podílely. Mohou to být výrobky z papíru, textilu, moduritu, ze dřeva. Nebo třeba koláčky napečené společně s maminkou,“ vyjmenovala Romana Vlková s tím, že zájemci se mohou hlásit na telefonu 608 434 490 nebo psát na email vlkova@statek-bernard.cz.