Jdi na obsah Jdi na menu
 

 ekocentrum1.jpg

 Hlavním motivem nového Ekocentra jsou stromy a obiloviny.

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Nové Ekocentrum se zaměřením na přírodu a environmentální výchovu otevřel během letní sezóny statek Bernard v Královském Poříčí. Návštěvníci do něj mohou nahlédnout zcela zdarma, a to každý den kromě pondělků v době od 10 do 18 hodin. Hlavním motivem Ekocentra jsou stromy a obiloviny. Nakolik je lidé znají, se dozvědí, pokud vyplní předložený test. 

„Je to poznávačka stromů a všeho, co se pěstuje na polích. Určovat druhy dřevin lze nejen podle obrázků, ale také hmatem. Pro větší názornost tu máme vzorky šišek, listů a dokonce celé špalky menších i statnějších stromů,“ uvedl jednatel statku Bernard Miroslav Makovička. 

ekocentrum2.jpgEkocentrum je další atrakce, která svojí povahou vhodně zapadá do konceptu statku. „Všechno se tu točí kolem přírody, lidských dovedností a vzdělávání. V řemeslných dílnách si návštěvníci zkoušejí práci se dřevem a s dalšími přírodními materiály. Dále tu máme včelařské středisko a zookoutek plný zvířat. Proto si myslíme, že Ekocentrum se k našemu tématu skvěle hodí. Děti i dospělí se tu dozvědí spoustu zajímavostí o přírodě kolem nás a navíc se při tom dobře pobaví,“ prohlásil jednatel.

Ekocentrum je také vhodným cílem školních výprav. „Pokud na statek přijede školní exkurze, může zajít do nového Ekocentra. Tady je přivítá průvodce, který žákům popíše, co je tu všechno k vidění. Současně jim předloží testy, jež následně i vyhodnotí,“ řekl Makovička. „Během roku k nám nejvíce jezdí školy z blízkého okolí. Už jsme tu ale měli i třídy z Chebu, Mariánských Lázní nebo Karlových Varů. Obvykle se setkáváme s tím, že při první návštěvě u nás bývají učitelky hodně překvapené z toho, co všechno statek nabízí. Když se pak školy vracejí, je to pro nás dobrý signál, víme totiž, že se jim na Bernardu opravdu líbilo,“ doplnil.