Jdi na obsah Jdi na menu
 

nedved1.jpg

 Fanoušci folkové muziky si v srpnu přijdou na své. Fotokoláž: Statek Bernard

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Hudební legendu a stálici českého folku Františka Nedvěda přivítá za čtyři týdny, tedy 16. srpna, statek Bernard v Královském Poříčí. Zpěvák, jenž stál u zrodu kapely Brontosauři a dlouhá léta působil ve skupině Spirituál kvintet, vystoupí před publikem za doprovodu kapely Tie Break, jejímž členem je také jeho syn Vojta. Začátek tohoto letního koncertu slibující skvělý hudební zážitek je v 19 hodin. Kdo si potrpí na pohodovou atmosféru, toho jistě potěší, že se vystoupení koná v komorním prostředí historického nádvoří a to přímo pod otevřeným nebem.

A na jaké songy se mohou příznivci folkové muziky těšit? „Na tomto koncertě zazní klasický repertoár složený z písní Jana Nedvěda, Vojty Nedvěda a z písniček, které jsem vytvořil v době mé samostatné činnosti. Je to takový průřez celou mojí hudební kariérou,“ sdělil František Nedvěd. 

Fanoušci dobře vědí, že to není poprvé, co muzikant na Sokolovsko zavítá. „Vzpomínky na tento region samozřejmě mám hlavně z éry Politické písně. Tam jsme se měli možnost všichni muzikanti setkat, zazpívat si i něco popít a to všechno pod dohledem různých složek. Mohli jsme dělat, co jsme chtěli. Oni tomu nerozuměli, tak se nestarali,“ zavzpomínal na doby minulé Nedvěd. 

Jelikož je kapacita nádvoří statku Bernard omezena, neměli by zájemci s nákupem vstupenek otálet. Lístky na vystoupení jsou již k dostání v předprodeji v infocentru na statku Bernard a sokolovské restauraci New York Diner v ulici Maxima Gorkého 280 (bývalá vinárna U Kloce). Vstupenky lze pořídit i prostřednictvím internetového e-shopu na adrese www.eshop.statek-bernard.cz.