Jdi na obsah Jdi na menu
 

 koncert1.jpg

 Koncert Františka Nedvěda a kapely Tie Break byl skutečnou hudební lahůdkou.

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Bouřlivý potlesk publika přivítal v pátek večer hudební legendu a stálici českého folku Františka Nedvěda, který společně se svým synem Vojtou a kapelou Tie Break přijel za svými fanoušky na statek Bernard v Královském Poříčí na Sokolovsku. Už od prvního momentu bylo zřejmé, že se návštěvníci koncertu pod otevřeným nebem mají na co těšit. Muzikanti hýřili dobrou náladou, hráli jeden hit za druhým a obecenstvo jim za to děkovalo vřelým aplausem. 

„I když tady není můj bratr, tak to neznamená, že tu nezazní jeho písničky. My vám některé zahrajeme a vy budete pěkně zpívat,“ vyzval František Nedvěd početné publikum. Lidé jeho slova poslechli a jako ozvěna odpovídali na známé refrény. „Zpíváte opravdu hezky,“ dočkali se opětovné chvály. 

Návštěvníci si koncert užívali v komorním prostředí historického nádvoří. A jak se dalo očekávat, hlediště bylo zaplněné do posledního volného místa. „Hraje se nám tady krásně. Je to tady skutečně nádherné,“ ocenil koncertní scénu Nedvěd. 

Kromě dnes již zlidovělých hitů bratří Nedvědů zazněly také novější písně z repertoáru Františka i Vojty Nedvěda. „Určitě mi dáte za pravdu, že naše staré písničky znějí dobře i v podání mladých. A jak je znát, zatím nic nenaznačuje tomu, že tento druh muziky končí. Já pevně doufám,“ prohlásila hudební legenda. „Chci vám všem moc poděkovat, že jste na náš koncert přišli. Bylo vidět, jak vás to baví a to je pro muzikanta vždy tou největší odměnou,“ zamával Nedvěd v závěru vystoupení fanouškům. Ti si okamžitě vyžádali přídavek, a když pak účinkující opouštěli pódium, vyprovázeli je aplausem ve stoje. 

Tím ale večer ještě nekončil. Absolutní tečkou byla autogramiáda, při které skalní fandové získali podpis i snímek se svým oblíbeným zpěvákem.

koncert2.jpg

 Vystoupení na nádvoří statku Bernard si publikum výborně užilo.