Jdi na obsah Jdi na menu
 

  filipova1.jpg

 Dáma s kytarou Lenka Filipová vystoupí na statku Bernard. Foto: Archiv L.F.

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Dámu české folkové scény Lenku Filipovou a její dceru Lenny přivátá v pátek 15. srpna publikum na statku Bernard v Královském Poříčí. Společný koncert pod širým nebem slibuje multižánrové propojení klasického kytarového umění, vážné hudby, folku a chytlavých písniček s dotekem rockových rytmů. Skalní fanoušci Lenky Filipové se mohou těšit na průřez její dosavadní tvorbou, známé hitovky a skladby v originálních aranžích. Také mladá písničkářka Lenny dopřeje posluchačům ochutnávku ze své autorské kuchyně, zároveň však sáhne i do repertoáru své matky. A podobných hudebních překvapení bude koncert plný od začátku až do konce.

„Moje písně dostávají v provedení mé dcery zcela nový kabát. A fanouškům se takto upravené písničky hodně líbí. Společně se nám hraje báječně a jsem proto moc ráda, že můžeme opět společně vystoupit v mém hudebním pořadu, který je o kytaře, písničkách a kde se představují zajímaví hosté,“ pověděla Lenka Filipová. „Na statek Bernard se moc těším, jelikož takové prostředí přesně odpovídá mému naturelu. Určitě tu bude dobře fungovat výměna energií s publikem a koncert bude radostí pro nás pro všechny,“ řekla usměvavá zpěvačka.

Obě muzikantky vytvářejí na jevišti harmonické duo, které má energický náboj a oslovuje posluchače všech věkových skupin. Dámu s kytarou není třeba dlouze představovat a její dceru Lenny zase dobře znají teenageři z hudebních hitparád. Připomenout však sluší, že mladá muzikantka letos v květnu převzala sošku pro objev roku v Cenách Anděl 2013, které pravidelně uděluje Akademie populární hudby.

„Jsme velice potěšeni, že můžeme návštěvníky pozvat na tak výjimečný koncert, kde zazáří dvě skvělé české zpěvačky. Lenka Filipová je stálice, která nedělá umělecké ústupky, drží si svoji úroveň a lidé ji za to mají rádi. Stále hodně vystupuje, pořád na sobě pracuje, a jelikož je poučená i na vážné hudbě, hraje s oblibou i tento žánr,“ zmínila organizátorka kulturních akcí na statku Bernard Romana Vlková. „Řadu pěkných a melodických písniček má i Lenny. Zpívá hezky anglicky a její hlas, který je mírně nakřápnutý, je vskutku perfektní,“ okomentovala Vlková umělecké kvality mladé zpěvačky. Dalším hostem hudebního programu Lenky Filipové bude vynikající muzikant a virtuózní klávesista Jindřich Koníř.

Vstupenky lze koupit v předprodeji za 350 korun. Děti ve věku od 6 do 12 let platí 150 korun. Mladší děti do 6 let mají vstup zdarma.

Začátek letního koncertu je v 19 hodin.