Jdi na obsah Jdi na menu
 

26. 2. 2019

vano1.jpg

Pestrou kulturní nabídku chystá i v letošním roce Statek Bernard v Královském Poříčí. Chce se přitom opřít o osvědčené akce a oblíbené programy, které opakovaně lákají stovky návštěvníků. Jednou z nich je například oslava masopustu, jež letos připadne na sobotu 9. března 2019.

„Přípravy na masopust jsou v plném proudu. Lidé se mohou těšit na průvod masek, zabijačkový raut a stylový jarmark. Chybět nebude ani volba krále masopustu či pohřbívání basy,“ vyjmenovala Romana Vlková ze Statku Bernard. „Karneval se koná ve spolupráci s obcí a mnohými nadšenci, kteří přispívají k tomu, že se masopust vždy náramně vydaří. Věřím, že skvělá nálada nás bude provázet i tentokrát.“

Jaro je obdobím, kdy na Statku Bernard zavítají malí šikulové, aby si užili program pojmenovaný Tradiční řemesla našim dětem. „Součástí bude novinka - malířská soutěž Malý malíř, kdy děti budou v přímém přenosu malovat dle zadání a návštěvníci zvolí hlasováním nejkrásnější výtvor,“ prozradila Romana Vlková s tím, že termín řemeslné akce je stanovený na sobotu 18. května 2019.   

Letním tahákem bude populární stand up comedy Na stojáka. „Divákům se vystoupení komiků líbilo a tak jsme se rozhodli baviče pozvat znovu. Letos by nás měli přijet rozesmát v pozměněné sestavě,“ přislíbila Romana Vlková. Humorná show pod širým nebem se odehraje v pátek 26. července od 19 hodin.

Na Statku Bernard se celoročně konají umělecké výstavy s různou tématikou. Aktuálně je zde až do konce března k vidění expozice sestavená z tvorby fotoklubu FOS Sokolov.

„Výstavy máme naplánované až do konce roku. Je mezi nimi přehlídka mysliveckých trofejí či velká sbírka betlémů. Dočkat bychom se měli také velkého překvapení, a to společné výstavy snímků světoznámého uměleckého fotografa Roberta Vana a legendární zpěvačky Evy Pilarové. Termín vernisáže je pátek 5. dubna 2019 od 16 hodin,“ upřesnila Romana Vlková.