Jdi na obsah Jdi na menu
 

trhy1.jpg

Kromě čertů děti na Statku Bernard potkají i hodného Mikuláše.

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Poklidnou předvánoční atmosférou bude dýchat třetí a čtvrtá adventní neděle na Statku Bernard v Královském Poříčí. O nedělích 11. a 18. prosince 2016 se zde totiž konají stylové vánoční trhy s bohatým programem. Chybět nemají zábavné soutěže, výstava betlémů nebo peklo s čerty pro malé i velké hříšníky. Letošní novinkou pak bude otevření takzvané Ježíškovy dílny. 

„Na prvních sto dětí, které přijdou, bude čekat dárek v podobě možnosti si zdarma vyrobit něco pěkného pod stromeček. A to přímo v Ježíškově dílně, kde budou moci kreativně tvořit podle své fantazie,“ prozradila chystané překvapení pro děti organizátorka kulturních akcí na Statku Bernard Romana Vlková.

Velký ohlas mívá na Statku tradičně výstava vánočních betlémů. Také letos mohou lidé přijít obdivovat unikátní výtvory ze dřeva, šustí, z vosku, papíru, přírodního konopí nebo perníku. „Některé betlémy vznikaly postupně přímo v našich řemeslných dílnách. Jiné vyrábějí děti nebo nám je ochotně půjčují lidé z okolí. Tento rok se sbírka rozroste o další unikátní kusy, které na zadání budou vyrábět řemeslníci v období mezi druhým a třetím adventem přímo na Statku Bernard. A to jistě bude skvělá podívaná,“ poznamenala Romana Vlková.

Současně uvedla, že právě na neděli 11. prosince je naplánovaná slavností vernisáž spojená s prohlídkou nově upravené výstavní síně. Interiér se dočkal nového nasvícení včetně moderního závěsného systému pro jednotlivá umělecká díla.

Na Bernardu se otevře i brána pekelná, respektive Peklo se čerty. Ti budou čekat ve sklepě, a když se děti nebudou bát a řeknou básničku, dočkají se sladké odměny od hodného Mikuláše s andělem. „Zábavy bude opravdu dost. Návštěvníci se mohou těšit na divadlo, pohodovou sváteční muziku, zpívání pod vánočním stromem či tolik oblíbené adventní pochoutky,“ přislíbila Romana Vlková.

Adventní trhy na Statku Bernard potrvají od 11 do 18 hodin. Vstup je zdarma.